Zázračný elixír mládí plný vitamínů: sklenice kombuchy s vámi udělá divy!

23. Března 2018
Ještě jste tento zázračný nápoj nezkoušeli? To musíte co nejdříve napravit.
Zdroj Instagram
Nevíte, co je to kombucha? Odborníci se také nemohou přesně shodnout, kde se tady ten zázračný nápoj vlastně vzal. Někdo tvrdí, že z čínské medicíny, někdo zase, že až ze starého Egypta. Ať je to, jak je to, kombucha je zázrak, který musíte mít doma.

Ti, co kombuchu znají, nedají na ni dopustit, protože je až zázračně léčivá. Ale co to vlastně je? Je to fermentovaný nápoj, který vznikne z oslazeného černého nebo i zeleného čaje. 

Kombuchu lze zakoupit v obchodech se zdravou výživou, je několik příchutí, takže si vyberete, která bude vyhovovat i vám. Pokud dbáte na zdravý životní styl a neumíte si odepřít sladké nápoje, tohle je přesně ta varianta, jak si nekupovat limonády a udělat něco pro své tělo.

Při výrobě tohoto elixíru mládí se využívá proces kvašení. Při tom vznikne ocet, kyselé sloučeniny a mnoho probiotik, které jsou prospěšné pro tělo. Po nich budete mít lepší trávení, nebudou vás bolet klouby, nebo jsou vhodným doplňkem při snižování hmotnosti.

Jestli zvolíte kombuchu ze zeleného čaje, tím si koupíte v jedné láhvi i vysoký podíl antioxidantů, které napomáhají v boji proti volným radikálům v těle. Prostě kombucha vám pomáhá získat zpět narušenou rovnováhu, která může být příčinou únavy, plynatosti či špatného trávení.

(luc)

 

 

Diskuze

reklama