Zázrak jménem zázvor: dokonalý přírodní lék. Jak ho připravit a kdy pomůže?

9. Dubna 2018
Při léčbě nemocí je zázvor skvělým pomocníkem.
Zdroj Instagram
Ne nadarmo je zázvor považován za zázračné koření. Už před tisíci lety v čínské medicíně odhalili jeho blahodárné účinky na lidské tělo. Teď ale jeho popularita nabírá na obrátkách a ve spoustě domácností si už bez něj nedokáží představit jak vaření, tak i léčení nemocí. V čem je vlastně tak výjimečný?

Zázvor je v moderní době brán nejen jako skvělé koření do jídla, ale také jako přírodní lék. Jeho vůně je nepřehlédnutelná, trochu štiplavá v nose, jeho chuť je poněkud pálivá. Můžeme ho konzumovat jak čerstvý, sušený, vařený, tak nakládaný.

  • Koření

Zázvor můžete použít jak v případě slaných jídel, tak na sladko. Největší oblibu má v čínské a indické kuchyni, kde milují výrazné chutě. U nás se přidává třeba do gulášů, k pečeným masům, mořským „potvorám“.

Při léčbě nemocí je zázvor skvělým pomocníkem.
Instagram

  • Nápoj

Ze zázvoru můžete louhovat čaje, které mají čím dál větší oblibu. I v restauracích si můžete dát čaj z čerstvého zázvoru, který vás nejen osvěží, ale také pomůže při počátcím nachlazení.

Mnoho lidí si ho ale dává též do domácích limonád, do kterých přidají cukr, aby zjemnili palčivou chuť. Se studenou sodovkou je to osvěžení na horké letní dny.

Při léčbě nemocí je zázvor skvělým pomocníkem.
Instagram

  • Přírodní lék

Jaké má tedy zázvor zázračné účinky? Je skvělým přírodním lékem, když máme chřipku. Pokud se cítíte nesví a už víte, že na vás "skočil" nějaký ten bacil, tak honem pro tento zázrak. Zázvorový čaj nejenže vás může dostat z počátků nachlazení, ještě vám dodá dostatek energie se s nemocí poprat. Nebo ho můžete pít preventivně třeba při chřipkových epidemiích, abyste byli proti chorobám imunní.

Při léčbě nemocí je zázvor skvělým pomocníkem.
Instagram

A kromě nachlazení je toho ještě spousty, k čemu je dobrý.

  • V čem vám může ještě pomoci?

 

- proti cestovním nevolnostem (čaj si připravte do termosky, popíjejte ho už před cestou a pak během cesty);
- při problémech se zažíváním;
- s nadýmáním a křečemi ve střevech;
- s bolestmi hlavy a migrénami;
- se špatnou kvalitou vlasů a proti lupům (odvar ze zázvoru nechte odstát a vychladit, vmasírujte ho do pokožky hlavy a po 10 minutách spláchněte);
- je účinný proti akné;
- s nadváhou (pomáhá rychleji spalovat tuky);
- s poruchami erekce.

(luc)

 

Diskuze

reklama