Zdravé jídlo: Co malým capartům rozhodně nedávejte

25. Listopadu 2017
V jídle jsou děti často vybíravé.
Zdroj Instagram
Jídlo není žádnou alchymií, abyste nad ním museli strávit nespočet bezesných nocí a trápili se tím, že nevíte, jak své dítě „krmit“. Žádný učený z nebe nespadl.

Chápeme, že pro svého potomka chcete jen to nejlepší. Ale dítě vám také občas zmaří vaše snahy o zdravý životní styl. Co mu ale určitě nedávejte, pokud chcete předejít obezitě a dalším závažným chorobám:

1.Sladkosti

To je asi to první, co každého napadne – sladkosti, kámen úrazu. Dětem tak chutnají a po cukru se vždycky uklidní. Jenže sladkosti jsou opravdu zlo a svým dětem jimi škodíte. Co jim tedy nedávat? Trvanlivé tukové pečivo, koblihy, koláče, slazené cereálie, müsli tyčinky, čokoládové tyčinky.

2. Hranolky

Další věc, kterou děti zbožňují, ale je bohužel škodlivá. Je v nich mnoho soli a většinou jsou ještě k tomu připravované na starém a přepáleném oleji. Při smažení může dokonce vzniknout látka, která má v sobě karcinogenní účinek. A to platí pro všechny fastfoody.

3. Limonády

Jestli můžete, tak se u dětí vyvarujte všech slazených nápojů. V ničem jejich růstu neprospívají. Jejich každodenní užívání může vést dokonce k cukrovce a jiným civilizačním onemocněním. Takže nekupujte žádná malá pitíčka a rádoby džusy, které jsou doslazovány cukrem.

4. Kofeinové limonády

Nejhorší jsou ty s označením „light“. Sice v nich cukr není, ale za to je v nich tolik umělého sladidla, že i dospělé tělo má co dělat, aby se s ním popralo, natož dětské. Vyvolávají chuť na další sladké potraviny nemluvě o kofeinu, který je silně návykový.

5. Brambůrky

Stejně jako hranolky obsahují i brambůrky pro dětské tělíčko mnoho soli. A ty ochucené obsahují spousty dalších nevhodných látek, které do jídelníčku vašeho potomka rozhodně nepatří.

(luc)

 

Diskuze

reklama