Chcete ústní vodu bez chemie? Vyrobte si ji z těchto přírodních přísad

29. Dubna 2019
Ústní vodu si můžete vyrobit v klidu domova.
Zdroj Instagram
Hlavním úkolem ústní vody je zajistit celkové zdraví ústní dutiny. Když na ni nebudete zapomínat, vaše dásně, zuby i svěží dech se vám za to odvděčí. Nebudete mít afty, záněty dásní či se vám nebude tolik tvořit zubní plak. Jenže spousta ústních vod je předražená nebo dost chemická, do čehož se vám moc nechce?

Zkuste si tudíž vyrobit svou vlastní ústní vodu, která bude přesně podle vašich představ, nebude stát majlant, a ještě svá ústa ušetříte zbytečné chemie. 

Kokosová ústní voda

Zkuste kokosový olej.
Instagram

Kokosový olej můžete využít jak v kuchyni, tak v koupelně. Nejenže je zdravý, dá se jím osladit spousty dobrot, je skvělý na pleť nebo vlasy, ale dá se použít i jako čistič dutiny ústní, který vám k tomu všemu dokáže přírodně vybělit zuby.

Do úst si dejte jednu čajovou lžičku „kokosáku“, po dobu 10 až 15 minut převalujte v ústech. Pak si pusu vypláchněte vodou a takto vždycky olej použijte před každým čištěním zubů. Má totiž přírodní antibakteriální účinky, léčí krvácející dásně, ale také vám dokáže vybělit pigmentové skvrny na zubech.

Zkuste ústní vodu z hřebíčku

Hřebíček je skvělý na krvácející dásně a paradontózu.
Instagram

Hřebíček nemusíte dávat jen do jídla nebo do svařáku, ale málokdo ví, že je velmi prospěšný pro ústní dutinu. Má antibakteriální účinky, pomáhá při paradontóze a zánětech dásní. Další skvělou vlastností je to, že vám dodá i svěžího dechu daleko lépe než nějaká žvýkačka.

Dejte si do menšího hrnce 20 kusů celých hřebíčků, které pak zalijete 200 mililitry vařící vody. Odvar přiklopte a nechte celé louhovat přes noc. Ráno to jen sceďte a můžete si začít vyplachovat ústa zdravou vodou, která vás stála jen pár kaček a ještě je osvěžující. Vyplachování můžete opakovat až třikrát denně. Skladujte v chladu v uzavřené nádobě.

(luc)

Diskuze

reklama