Chcete zhubnout a mít lepší sex? Je to tak jednoduché!

3. Srpna 2018
Stačí si poupravit spánek a budou se dít divy.
Zdroj Instagram
Chtěli byste shodit nějaké to kilo navíc? A k tomu ještě vylepšit svůj milostný život? Je to jednodušší, než si můžete myslet.

Lékaři doporučují, abyste si dopřávali o hodinu více spánku než normálně. Pomůže vám to od negativních myšlenek, úzkostí, nervozity, podrážděnosti a depresí. Když si dopřejete vydatný spánek, vyplaví se vám hormon melatonin, který tělo uchrání proti stresu.

Nedávné studie švýcarských vědců ukázaly, že přidáte-li melatonin myším do pitné vody na noc, dramaticky se zlepší jejich kondice, viditelně se zbrzdí symptomy stárnutí.

Podle studie uveřejněné v lékařském časopisu Sleep mají lidé spící 6 hodin o 3 centimetry větší břicho než lidé spící 9 hodin. Tělo totiž spaluje během vydatného spánku břišní tuk.

A když budete spát více, váš sexuální život opět pokvete. Protože je všechno v těle propojené, tak se není čemu divit, že hodina spánku navíc ve vás probudí větší touhu po svém protějšku. Dokonce nabudí libido až o 14 procent. Jestli se chcete milovat jako zamlada, pořádně se vyspěte.

  • Melatonin je v těle člověka přirozeně vytvářený hormon. Jeho hladiny jsou silně závislé na střídání světla a tmy, nejvyšší je mezi půlnocí a osmou hodinou ranní. Melatonin se také podílí na regulaci celoročního rytmu, což je střídání období léta a zimy. Pokud má tělo tohoto hormonu málo, mohou se přihlásit problémy s nespavostí. Jeho tvorba v krvi se snižuje s narůstajícím věkem, proto mají lidé ve vyšší věku často problémy s nespavostí. Řešením je melatonin podávaný v tabletách ve formě doplňku stravy. Pro mnoho lidí, kteří mají potíže se spánkem, může jít o vítanou spásu. Bez závislosti, které se pak velmi těžko zbavuje.
  • Nicméně, ani v případě tohoto zdánlivě nevinného doplňku stravy bychom měli jeho užívání konzultovat s lékařem, minimálně s tím praktickým, ideálně s psychiatrem. Někteří lidé mohou mít po jeho užití alergické kožní reakce nebo mohou trpět bolestmi hlavy. Přesto všechno se odborníci shodují na tom, že při užívání melatoninu u poruch spánku převažují výhody nad nevýhodami
  • Melatonin je hormon s antioxidačním účinkem, který produkuje šišinka mozková (epifýza). Jedná se o miniaturní žlázu umístěnou hluboko v mozku. Jejím hlavním úkolem je dodržování pravidelných životních rytmů, především střídání bdění a spánku, dotváří tak naše vnitřní biologické hodiny
  • Epifýza reaguje na změny v délce a intenzitě světla, a to díky jeho vnímání očima. Produkce melatoninu je minimální, ovšem je účinný již v množství okolo miliontin gramu. Jeho produkce je nejvyšší u kojenců (hlavní důvod proč tak často spí) a v součinnosti s růstovým hormonem zajišťují rychlý tělesný vývoj. Vysoká produkce je zachována přibližně do 15 let, poté následuje rychlý pokles. Ve věku 50 let je jeho produkce na pouhé šestině maximálního stavu. Je tak hlavní příčinou nespavosti a depresí starých lidí. Jeho produkce je nepříznivě ovlivněna i podáváním některých léků, například jedna dávka běžného acylpyrinu snižuje jeho tvorbu až o 75 %.
  • Nedávné studie švýcarských vědců Waltera Pierpaoliho a Georgie Maestroniho ukázaly, že přidáte-li melatonin myším do pitné vody na noc, dramaticky se zlepší jejich kondice, viditelně se zbrzdí symptomy stárnutí (např. vyčerpanost, nemoci, zlepší se vzhled) a jejich život se prodlouží o 20%.

(luc)

Diskuze

reklama