Lámou se vám nehty? Přestaňte držet zbytečné diety!

21. Září 2018
Toužíte po zdravých a krásných nehtech?
Zdroj instagram
Čeho si na lidech všímáte? Pakliže to jsou ruce, rozhodně váš pohled spočine i na zlámaných nehtech. Jak proti této komplikaci bojovat?

Snem nejedné z nás jsou dokonalé nehty, které budou doslova zářit. Na takových nehtech vydrží lak mnohem déle, což je rozhodně velkým usnadněním. Jak takových nehtů docílit? 

Čeho si na lidech všímáte, jako prvního? Jsou to nehty?
instagram

  • Hydratace

Bez dodržování pravidelného pitného režimu to nepůjde. Snažte se tedy za den vypít minimálně 2,5 l čisté vody. Změnu neuvidíte jen na nehtech, ale i na vlasech a pokožce. Kvalita nehtů se odvíjí od kvality pojivových tkání, které jsou plné kolagenu a keratinu. Právě dostatečné množství vody podporuje jejich tvorbu.

  • Dietářkám odzvonilo

Pokud své tělo neustále trápíte dietami, vystavujete ho tak stresu a vyčerpání, což vede nejen k nekvalitním nehtům. Dalším příznakem častých a drastických diet je žloutnutí nehtů či jejich lámání. Spoléhejte tedy spíš na zdravý životní styl a řiďte se heslem: Všeho s mírou.

Dietářkám odzvonilo.
instagram

  • Sáhněte po vitamínech

Neotálejte a sáhněte po vitamínové vzpruze. Poškozeným nehtům vraťte potřebné vitamíny a minerály. Mezi doporučované vitamíny patří vitamín B6, zinek či hořčík. Pravidelným užívání omega-3 mastných kyselin také nic nezkazíte.

Dopřejte si potřebné vitamíny a minerály.
instagram

(kri)

Témata: nehty , péče , dieta , krása , zdraví

Diskuze

reklama