Nejkrásnější tetování a ta, co se opravdu nepovedla. Jak o kérku pečovat a kdy se jí raději vyhnout?

9. Srpna 2018
Tetování se může často povést. Je-li decentní a krásně provedené, obvykle jím ohromíte.
Zdroj Knoflikarky.cz
Tetování pro mnohé znamená vyjádřit svou osobnost, přesvědčení, sny nebo svůj názor. Jaká jsou ta nejhorší na světě, jaká naopak nejhezčí? Jak o tetování pečovat a kdy se mu raději vyhnout?

Našli jsme pro vás několik, která patří mezi nejhorší na světě, a pak jedno překrásné (poslední v řadě). Za tím stojí mladá polská umělkyně Agnieszka Nienartowiczová. Na jejím díle, které je moderní, ale zároveň okázale krásné, je něco opravdu výjimečného. Níže ho můžete porovnat s dílky, které se naopak nepovedly:

Nechutná kočka.
Knoflikarky.cz

Co se drobných tetování týče, jsou teď sice v kurzu, ale podobná nosili už naši předci v pravěku. Poukazuje na to například mumifikované tělo Otziho nalezené v Alpách, jehož stáří se odhaduje na 5 300 let. Tento neolitický člověk měl na svém těle speciální terapeutické tetování – malé paralelní čáry na nohou.

Skutečný želví fanoušek.
Knoflikarky.cz

Je mnoho důvodů, proč si na svá těla necháváme vytetovat různé motivy. Někteří mají své nápady hodně originální a pěkné, ostatní zase nepromyšlené nebo třeba podivně strašidelné. Jedním z pěkných nápadů je nechat si napsat data narození, jména či porodní údaje svých dětí. Takový nápad měli například fotbalista Sergio Ramos nebo rapper Kanye West. Tetování spojené s rodinou mají také David Beckham, jeho syn Brooklyn i Brad Pitt. 

Kampak ti trpaslíci asi míří?
Knoflikarky.cz

Královnami nevkusu jsou v tomto ohledu Kendall Jenner nebo zpěvačka Miley Cyrus. Obě si nechaly vytetovat drobný obrázek na vnitřní ret. Kendall se přiznala, že nad tím nepřemýšlela, jelikož byla pod vlivem alkoholu. To zpěvačka Miley naopak říká, že se jí její smutná žlutá kočka na rtu velice líbí. Ještěže na tomto místě nejsou neobvyklé malůvky příliš vidět.

Tomuto chlapci jeden nestačil...
Knoflikarky.cz

Důležité je, aby naše osobité tetování skvěle ladilo k outfitu. Nenápadné kérky, které jemně koukají zpod oblečení, mohou být sexy a svůdné.

Hrátky s pupíkem...
Knoflikarky.cz

Ale pozor! Pokud máte slabší imunitní systém a chcete si dát udělat tetování, hrozí vám zdravotní komplikace. Tvrdí to ve své zprávě v časopise BMJ Case Reports skupina lékařů ze skotského Glasgowa. Své stanovisko podepřeli případem jednatřicetileté ženy, která trpí cystickou fibrózou a prošla si transplantací plic. Po tetování na noze u ní vznikly komplikace, především bolesti stehna a kolena. Informoval o tom britský server The Guardian.

Třetí oko...
Knoflikarky.cz

Lékaři tvrdí, že lidé, kteří berou léky na podporu imunitního systému, by měli pořádně zvážit, zda si tetování opravdu chtějí nechat udělat. Léky na podporu imunity jsou často dávány pacientům, kteří prodělali třeba transplantaci nějakého orgánu nebo se léčí z nemocí jako Crohnova choroba či cukrovka.

Kdy to nemáš doma...
Knoflikarky.cz

Správně vybrané tetování může být perfektním způsobem sebevyjádření, ale pokud se o něj nebudete správně starat, může brzy vyblednout nebo může dojít k trvalému poškození pokožky. Správná péče je nejdůležitější během prvních několika týdnů po provedení tetování. I po uplynutí této doby je dobré dodržovat několik dalších pravidel, které vašemu tetování zajistí dlouhou životnost.

Tohle se naopak povedlo.
Knoflikarky.cz

Zejména denně používejte opalovací krém. Slunce už navždy zůstane úhlavním nepřítelem vašeho tetování. Přibližně po měsíci od provedení můžete na tetování začít nanášet opalovací krém vždy, když jdete ven.

  • UV záření způsobuje blednutí tetování.
  • Váš opalovací krém by měl chránit proti UVA i UVB záření. Měl by mít ochranný faktor alespoň 30 a obsahovat voděodolnou složku.
  • Pokud je to možné, naneste krém na tetování 20 minut před tím, než vyjdete na slunce. Krém se za tu dobu dostatečně vstřebá do pokožky.

(ste)

Diskuze

reklama