Pět účinných domácích pleťových masek. Rozzáří vás

Pleťová maska je povinnost.
Zdroj facebook
Pleťové masky jsou rozhodně tím pravým spojencem v boji proti stárnutí. Ovšem kdo má tyto šlechtící krémy neustále kupovat? Poradíme vám pár tipů na skvělé pleťové masky, které si vyrobíte v pohodlí domova a stát vás budou jen pár korun.

Vaše pleť by si prvotřídní péči zasloužila rozhodně jednou v týdnu. Jak často si ale děláte pleťovou masku? Že jsou drahé? Pokud tedy najdete čas, pak rozhodně neváhejte a vrhněte se na výrobu domácích masek.

1. Hedvábně hebká jako med

Dvě polévkové lžíce medu vám zajistí krásně hebkou pleť. Med nanesete na vyčištěnou pleť a necháte 15 minut působit.

2. Hydratovaná s okurkou

Patříte-li k těm, které potřebují svou pleť důkladně hydratovat, pak je okurka tou správnou volbou. Díky plátkům této výživné zeleniny totiž dostanete do pleti náležitou dávku vody. Přiložit na pleť tak můžete jednotlivé tenké plátky anebo okurku nahrubo nastrouhejte a směs naneste na obličej a dekolt. Postačí 10 minut a vaše pleť bude příjemně hydratovaná a jemná.

3. Vyživná s jogurtem

Opět nemusíte míchat nejrůznější ingredience, stačí pouze kvalitní bílý jogurt. Dodá pleti plno vitamínů, například D, což bude příjemným oživením každodenní péče.

4. Vyšlechtěná s levandulí

Máte doma záhonek či alespoň květináč s levandulí? Pak můžete vyzkoušet použít květy této rostlinky k péči o svoji pleť. Kvítka levandule namočte do panenského olivového oleje a nechte několik týdnů odstát. Poté si tuto olejovou bázi naneste na pleť a nechte 15 minut působit. Váš obličej bude krásně vyživený a voňavý.

5. Dobitá kávou

Kruhy pod očima a zašedlá barva? Takové jsou příznaky unavené a nesprávně vyživené pleti. V takovém případě sáhněte po kávě. Klasického „turka“ rozmíchejte s trochou vody a vytvořte kašovitou hmotu. Tu pak vmasírujte do pokožky a nechte 5 minut zaschnout. Výsledek vás mile překvapí. 

(kri)

Témata: krása , pleť , maska , rady , tipy

Diskuze

reklama