Poradna: Jak může žena poznat své erotogenní zóny? Odpovídá zkušená sex koučka

14. Srpna 2018
Možná máte pocit, že o svém těle už vše víte a že to, jak umět sex, máme v genech. Ve skutečnosti se ale umění milování i sebepotěšení potřebujeme učit jako jakékoli další dovednosti.
Zdroj Knoflikarky.cz
Sex koučka Julie Poupětová mluví o intimních věcech tak přirozeně, jako by se bavila o vaření. Poznejte s ní vaše nejcitlivější ženská místa.
  • Co jsou to vlastně erotogenní zóny?

Název sám o sobě je poněkud zcestný a vytváří v nás často očekávání, která je těžké naplnit. Erotogenní zóny nejsou primárně místa, která musí vyvolávat pocity vzrušení. Jsou to především ty části těla, které obsahují vyšší koncentraci nervových zakončení, při jejichž stimulaci náš mozek přijímá mnohem více podnětů, a to vytváří mnohdy zajímavé, někdy lechtivé a občas i vzrušující pocity.

  • Jak může žena poznat své erotogenní zóny?

Nejlepší je věnovat se pravidelně nerůznějším dotekovým aktivitám nejlépe s partnerem, který ji vzrušuje, či se sebou samotnou a to v momentech velkého vzrušení. Ideální je zkoušet různé druhy doteku, suchým peříčkem, kožešinkou, květinou nebo naopak vlhký dotek olejem, žínkou, jazykem, teplými předměty."

  • Kde všude hledat?

Ženy se často mylně domnívají, že erotogenní zóny jsou jen na povrchu těla, ale mnoho jich je i uvnitř. Například jazyk, hrdlo, G bod čili ženská prostata, děložní čípek, vnitřní části klitorisu, topořivé tkáně v okolí ženské pochvy a hráze, ke kterým se dostanete přes poševní stěny či přes konečník. Tam, kde bývá žena lechtivá, bývá většinou ukryta extrémně citlivá erotogenní zóna.

  • Tajný trik?

Citlivost těla se dá tréninkem zvyšovat. Když přidáváte ke stimulaci silných vzrušivých zón – například klitorisu – pravidelně jinou část těla, po určitém čase začne citlivě reagovat i tato přidávaná část těla.

  • Mgr. Julie Gaia Poupětová, ASC.,CSB. se narodila v roce 1977 v Praze.
  • Vystudovala přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, obor klinické imunologie a vývojové biologie.
  • Pod vedením žačky Miltona Erickssona získala titul Professional Coach, je certifikována pro práci s tělem (Certified Sexological Bodyworker) a na kalifornské SexCoachU absolvovala jako první ve východní Evropě výcvik pro sex kouče.
  • Od roku 2008 se profesionálně věnuje individuálnímu sex koučinku a skupinové sexuální edukaci dospělých.
  • Je autorkou DVD Cesta k ženskému orgasmu, řady úspěšných kurzů pro dospělé (Umění potěšit muže, Jak funguje žena, Škola orgasmu pro ženy atd.) a zakladatelkou Sex Coaching and Education ACADEMY (SCE Academy).
  • Pravidelně vede lekce vyniyasa jógy pro dospělé.

(ste)

Témata: sex , žena , výzkum , zábava

Diskuze

reklama