Slyšeli jste už o alergii na šperky? Víme, jak ji zmírnit a být dál ozdobená

7. Prosince 2018
Alergií na šperky trpí podle statistik každý sedmí člověk.
Zdroj instagram
Alergie na šperky se objevuje stále častěji a častěji. Nepříjemné svědění, vyrážky i zarudlá místa jsou nejen nevzhledná, ale i bolestivá a otravná. Jak příčinám předejít?

Patříte k těm, kteří si nemohou vzít jakýkoli šperk, aniž by se hned neosypali a nezažívali nepříjemné pocity? Problémy se šperky mohou být dlouhodobé anebo se v průběhu života objevit, a to i u šperků, které pro vás do té doby byly naprosto nezávadné.

Žluté zlato nikl neobsahuje a tak je vhodné pro alergiky.
instagram

Většinou se jedná o alergii na nikl, který je spolu s mědí příměsí stříbrných i zlatých šperků. Statistiky uvádějí, že právě touto alergií trpí každý sedmý člověk, což rozhodně není malé číslo.

Jak tedy alergii předcházet? Prvotním problémem je především mytí a každodenní úklid spolu se šperky, tedy hlavně s prsteny. Uvízlé zbytky mýdla totiž alergii ještě umocňují. K naprosto stejnému efektu dojde i při nadměrném pocení, kdy zareaguje zase sůl. Je tedy nutné nemít šperky ani při sportu či saunování a opalování.

Mytí, úklid ani sport není pro alergiky se šperky možný.
instagram

Pokud bojujete s alergií po výše uvedených činnostech, šperky sundávejte. Dále při jejich výběru zjišťujte složení a v nejhorším případě sázejte na kvalitní žluté zlato, které stopy niklu neobsahuje a alergii tak nevyvolává.

(kri)

 

Témata: šperky , alergie , zdraví , bolest

Diskuze

reklama