Celý svět pláče nad touto fotkou! Manželé byli po 62 letech soužití násilně odděleni

23. Listopadu 2017
Tento snímek drásá srdce lidem po celém světě.
Zdroj Facebook.com
Manželé Wolf a Anita se i přes svůj věk pořád milují jako na počátku vztahu. Jsou na sebe zvyklí, vzájemná přítomnost jim pomáhá překonávat strasti dalších dní. V jejich věku si těžko zvykají na změny a už vůbec nechtějí být bez sebe. Ale někdo tam nahoře na úřadech to vymyslel jinam.

Pro manžele, kteří spolu žijí přes šedesát let (a i přes chabé zdraví jsou si tou největší oporou), přišla krutá rána. Po infarktu byl Wolf převezen do pečovatelského domu v městě Surrey, ale jeho žena žije v jiném pečovatelském domě dlouhých 30 minut od svého manžela.

Jejich vnučka se snaží oba dva navštěvovat a babičku za dědečkem obden vozit, aby se necítili osamělí, ale prostě to nestačí. Každá návštěva má stejný konec – důchodci brečí jako malé bezbranné děti a nevědí, co si počít, aby zase mohli být pořád spolu.

"Vzpomínky ještě nevybledly"

Wolf potřebuje péči, protože trpí demencí a bohužel mu teď našli lymfom. Ale právě přítomnost jeho lásky by mu mohla aspoň trochu pomoci. Dokud si aspoň trochu pamatuje na osudovou ženu, tak to s ním nejde tak z kopce.

"Každý den se jeho stav horší, vzpomínky na moji babičku ale ještě nevybledly... zatím. Bojíme se, že pokud budou žít odděleně ještě déle, paměť mu přestane sloužit. Teď se náš boj kvůli rakovině ještě stupňuje," dodala Ashley, která prý chce pro své prarodiče jen spravedlnost.

Tento snímek drásá srdce lidem po celém světě.
Facebook.com

Apelovala už na organizaci, která by mohla pomoci důchodce zase dát dohromady a převést je do jednoho pečovatelského domu, ale zatím bez odezvy. I když tedy navenek tvrdí, že se tímto smutným případem, kdy dva staří lidé velmi trpí kvůli chybě úřadům, zabývá.

Vlna solidarity

"V několika rozhovorech tvrdili, že s naší rodinou spolupracují, tak to chci jen vyjasnit. Za posledních 8 měsíců nám ani jednou nevolali," uvedla Ashley. Přitom kontaktovali místní pobočku i celou organizaci, podali také několik stížností osobně.

Po uveřejnění fotografie na sociální síti se ale strhla naprostá vlna solidarity a všichni lidé začali tlačit na to, aby důchodci zase mohli být spolu. I organizace, kterou kontaktovala vnučka, se rozhýbala a pracuje už opravdu na tom, aby manželé mohli ulehat zase dohromady.

Snad to nakonec dobře dopadne a láska opět zvítězí.

(luc)

 

Diskuze

reklama