Dívka prožívala menstruační muka v kuse dlouhých 5 let! Lékaři nemohli odhalit příčinu

6. Listopadu 2018
Nikdo z nás by nechtěl zažívat tak dlouhou menstruaci.
Zdroj Instagram
Žádná holka se tomu nevyhne, když dospívá v ženu, kdy zažívá nepříjemné období menstruace. Bolesti a výkyvy nálad se dají těch pár dní přežít, ale co když je musíte zažívat dlouhé roky v kuse? Pro jednu dívku to byla doslova procházka peklem.

Dívka Chloe Christos dostala své první měsíčky ve 14 letech. Jelikož věděla, o co jde, nepropadala panice, co se to s ní děje. Jenže si myslela, že po týdnu bolestí v podbřišku a zad či změn nálad vše ustane a na měsíc zase bude klid. Jenže to netušila, že to není její případ.

Od té doby, co Chloe začala poprvé menstruovat, se krvácení nezastavovalo a dlouhých pět let se nezastavilo. Dívka začala propadat panice, nevěděla, co se s ní děje, lékaři nedokázali odhalit příčinu. Vše vypadalo už tak beznadějně.

Menstruace pro většinu žen není zrovna příjemnou dobou.
Instagram

S příchodem krvácení se u dívky projevila velmi těžká anémie. Doktoři, i když Chloe byla na různých vyšetřeních, nevěděli, co se s pacientkou děje. V nemocnici byla více než doma, nikdo nic netušil, všichni byli bezradní a slečně se už chtělo umřít, jak to bylo nepříjemné.

V 19 letech se podle výsledků krve zjistilo, že trpí Von Willebrandovou chorobou, která zabraňuje správnému srážení krve. Jenže ani správná diagnóza po tak dlouhé době neřešila dívčin problém. Nikdo to krvácení nedokázal zastavit.

Doktoři se stavěli na hlavu, zkoumali možné i nemožné, ale trvalo hodně dlouho, než Chloe pomohli. Teprve až teď– v 27 letech – může říct, že konečně naplno žije; krev se jí už díky zdařilé léčbě sráží. Konečně už jí je dobře a chce pomáhat podobně postiženým ženám, proto se rozhodla o nemoci promluvit. Dřív chtěla spáchat sebevraždu, teď má odvahu všemu čelit a pomáhat.

(luc)

Diskuze

reklama