Holčička málem umřela kvůli špatné diagnóze lékaře. Maminka jí zachránila život!

18. Června 2018
Holčička bojovala už jako miminko o život.
Zdroj Instagram
Maminka Emma si brzy po narození malé Bonnie všimla, že její holčička podivně pokašlává. Jako správný rodič s ní zašla hned k pediatrovi. Ten se domníval, že jde jen o pouhý virus, o nemoc, která za pár dní přejde.

Jenže miminko nepřestávalo kašlat a kuckat. Bylo to horší a horší. To už Emma věděla, že nejde jen o nějaký virus, ale bude to něco závažnějšího. Neváhala a běžela s Bonnie do nemocnice, kde holčičce konečně udělali všemožná vyšetření.

Holčička bojovala už jako miminko o život.
Instagram

Lékaři přišli na to, že jde dívence o život, protože hladina kyslíku je v jejím těle nebezpečně nízká. Dokonce miminku hrozil srdeční kolaps. Doktoři Bonnie museli uvést do umělého spánku, aby co nejrychleji mohli přijít na příčinu jejích problémů.

Holčička trpěla bronchiolitidou. Nemoc se rozšířila až do sepse, kdy imunitní systém začal napadat vlastní orgány.

Nakonec na to naštěstí včas přišli. Holčička trpěla bronchiolitidou, což je akutní respirační onemocnění, které způsobuje zvýšenou tvorbu hlenu; sice jde také o virové onemocnění, nicméně pediatr vůbec nebyl s to odhadnout následky. Nejvíce jsou ohroženi děti do půl roka života. Bohužel u Bonnie to bylo o to vážnější, že se nemoc neléčila hned od začátku. Rozšířila se až do sepse, kdy imunitní systém začal napadat vlastní orgány.

Holčička bojovala už jako miminko o život.
Instagram

Naštěstí si malá holčička svůj život nakonec vybojovala. Má zodpovědnou maminku, která se nespokojila s diagnózou pediatra a vše se ještě včas zastavilo. Ale ráda by všechny rodiče varovala, aby se nenechali jen tak odbýt a radši dítě vzali na různá vyšetření.

(luc)

Diskuze

reklama