Kurt Cobain s rozkošnou dcerkou jako reklama na štěstí. Pak ale přišel konec

28. Listopadu 2017
Frontman skupiny Nirvana Kurt Cobain měl na první pohled vše, co si jen přál - slávu, peníze, manželku a rozkošnou dceru. Přesto byly deprese a drogy silnější. Nedlouho po narození holčičky spáchal sebevraždu.

Nejdříve to vypadalo, že se kvůli dceři Frances Bean Cobain bude Kurt snažit žít konečně spořádanější život. Že konečně vyškrtne drogy, které ho ničily, budou s Courtney Love, maminkou dcery, slušnými rodiči, kteří pro své narození štěstí udělají první poslední.

Jenže rodinné štěstí netrvalo dlouho. Sice vznikla tato roztomilá fotka, kdy Kurt vypadá opravdu šťastně, nicméně pak začaly dál a dál prosakovat informace, že manželé užívají drogy během těhotenství: že láska k heroinu je silnější než jejich láska k dítěti.

Chtěl být dobrým tatínkem, ale jeho démoni byli silnější.
Instagram

Na rodinu se zaměřili pracovníci sociální služby, kteří jim Frances v pouhých dvou týdnech odebrali. Právě v této době, kdy bojovali nejen se svými démony, ale i s americkými úřady, vznikla tato na první pohled opravdu hezká fotografie šťastného tatínka s dcerou.

Dcera jim byla dokonce i vrácena

Jenže rodinné štěstí bylo opravdu jen zdánlivé a na oko. Muzikantovy problémy nejen s drogami, ale i s depresemi se stále prohlubovaly, až se nakonec rozhodl celé utrpení raději ukončit. Dva roky po narození dcery spáchal sebevraždu – píchl si smrtelnou dávku heroinu a ještě se střelil do hlavy. 

Nikdo z nás si rodiče nevybereme.
Instagram

Frances se se svým milovaným tatínkem setkala naposledy čtyři dny před jeho sebevraždou v léčebně Exodus Recovery, kde se ještě snažil se svou zavilostí poprat. Ale marně. Bohužel tato "pohádka" nemá šťastný konec. Holčička přišla o svého otce a dnes se zdá, že se bohužel drogám také nevyhýbá.

(luc)

 

Diskuze

reklama