Muž s dobrým srdcem zachránil 6 koťátek: Neuvěříte, co mu řekli na veterině

13. Prosince 2017
Pro Kanaďana to byl den jako každý jiný. Šel do práce, když ale náhle objevil šest malých klubíček, která neměla maminku a marně toužila po teple a lásce. V Montrealu totiž začíná zima už v září, kdy pomalu, ale jistě mrzne, což by zvířátka nemusela přežít.

Nejdříve všechny mrňavé sourozence musel pochytat. Dokonce jednomu prckovi sehnal domov hned první den. A těch zbylých pět chlupáčů vzal k veterinářovi, aby je zkontroloval, provedl povinná očkování a zjistil, jestli v sobě nemají nějaké parazity.

Kočičky našly nový domov.
Instagram

Jenže místo běžné kontroly přišel zvěrolékař na něco opravdu hodně zvláštního. Dvě z pěti koťátek trpěla vzácným onemocněním zvaným polydaktylie. Nikdy jste o tomto syndromu neslyšeli? Tak vězte, že jde opravdu o výjimku, když kočka něčím takovým trpí.

Zvířata s polydaktylií mají více než 5 prstů, většinou je to šest a více. Je to forma genetické mutace, která je rozšířená nejvíce v severovýchodní Americe a jižní Anglii. Nejznámější polydaktylky žijí v Key West na Floridě. Jedná se o skupinu asi padesáti potomků koček, které vlastnil Ernest Hemingway.

(luc)

Diskuze

reklama