Myslíte si, že jste na děti stará? Tahle žena porodila v 70 letech a rovnou dvojčata

15. Listopadu 2017
Asi to většině z nás bude připadat pošetilé, ale na to stát se matkou není nikdy pozdě. Stačí se vzepřít biologickým hodinám i přírodě a uvěřit, že zázraky se dějí.

Mohli svůj život dožít v poklidu a ústranní, vždyť „rozmnožovací povinnost“ měli už dávno za sebou. Důchodci z Indie si užívali nejen svých dvou dospělých dcer, ale také pěti vnoučat. Přesto vrásčitou indickou babičku Omkari Panwar trápilo, že svému muži nesplnila jeho největší přání a nedala mu syna.

Nejstarší matka na světě, která přivedla na svět dvojčata.
youtube.com

Navzdory věku se tak pár rozhodl investovat veškeré úspory do umělého oplodnění, které jako zázrakem vyšlo. I v sedmdesáti letech zvládla Omkari porodit zdravá dvojčata – dceru a syna. Dcera bohužel ve čtyřech letech tragicky zemřela, chlapec Akashvani si ovšem života užívá plnými doušky a svým rodičům dělá jen samou radost.

Po devíti letech ovšem rodičům stále více a více ubývají síly, a tak jim s malým chlapcem pomáhá dcera Kamia. Otci je totiž nyní už devadesát tři let, tudíž krok se svým synem udrží jen těžko, přesto může říct, že mu jeho žena splnila jeho životní přání.

(kri)

 

Diskuze

reklama