Nejmenší holčička světa: neměla se dožít ani roku, teď slaví desáté narozeniny

7. Června 2018
Rodina z Británie se už nemohla dočkat dalšího potomka do rodiny. Připravovali se na narození malé holčičky, nemohli se dočkat. Ale pak jim lékaři sdělili opravdu krutou diagnózu...

Emma Newman se už nemohla dočkat čtvrtého miminka. Připravovala se na příchod holčičky, nic nepodceňovala. Jenže příroda se naplánovat nedá. Maminka malé Charlotte začala rodit čtyři týdny před termínem, což by v dnešní době nebyla taková tragédie.

Charlotte se narodila s výškou 25 centimetrů a vážila sotva 2 kilogramy.

Jenže doktoři novopečené čtyřnásobné mamince sdělili, že její miminko má vzácnou formu nanismu, což je porucha, která negativně ovlivňuje růst organismu. Proto se také Charlotte narodila s výškou 25 centimetrů a vážila sotva 2 kilogramy.

Charlottka je dokonce menší než králík.
Instagram

Vývojově odpovídala dítěti narozenému zhruba o celých 16 týdnů dříve. Lékaři jí nedávali moc šancí. Rodičům řekli, že nepřežije pár dní, pak tu dobu prodloužili na jeden rok.

Jenže holčička se ukázala jako pravá bojovnice a všem předpovědím vytřela zrak. Nedávno oslavila 10. narozeniny. Bohužel je její nemoc nevyléčitelná a bude ji celý život omezovat. Jenže Charlotte nechce na nic špatného myslet a užívá si s rodinou svůj vybojovaný život, jak se jen dá.

 

  • Nanismus je porucha růstu způsobující malý vzrůst organismu. Existuje mnoho lékařských příčin, které mohou narušit přirozený růst dítěte, od dlouhodobé podvýživy přes nemoci až ke genetickým příčinám, jako je nedostatek růstového hormonu nebo snížená citlivost tkání na něj. Mezi nejčastější příčiny malého vzrůstu patří achondroplázie, způsobená mutací genů.

(luc)

Diskuze

reklama