Nenarozená holčička měla dvě pupeční šňůry! Šlo jí o život

11. Dubna 2019
Holčička musela bojovat o život.
Zdroj Instagram
Maminka z Kolumbie se těšila na vytoužené miminko. Sedm měsíců těhotenství vše probíhalo normálně, žena se pomalu připravovala na porod. Ale pak přišel obrovský šok – problém, se kterým si nevěděli rady ani zkušení lékaři. Na co ještě nenarozenému miminku přišli?

Mladá maminka Monica Vega se poctivě starala o nenarozené děťátko v bříšku – dělala vše, co jí doktoři nařídili či doporučili. Chodila na pravidelné kontroly, nic nechtěla podcenit. Všechno bylo v normálu, tedy až do 7 měsíce těhotenství. Pak přišli doktoři během ultrazvuku na něco hodně podivného – miminko mělo dvě pupeční šňůry.

Gynekolog si všiml dalších podivností: v děloze maminky našel cizí těleso, které bylo připojeno na druhou pupeční šňůru. Hned si uvědomil, že jde o parazitující dvojče, které ohrožovalo vyvinuté miminko na životě. Muselo se okamžitě jednat. 

První případ svého druhu

„Ve světě už lékaři podobné případy zaznamenali. Na parazitické dvojče však přišli vždy až po narození dítěte. Řekl bych, že až v případě Monicy Vega je to vůbec poprvé, kdy lékaři parazitické dvojče v těle miminka diagnostikovali už před jeho narozením. Díky tomu jsme mohli zasáhnout včas a parazitické dvojče odstranit. Narozené miminko se v současnosti těší skvělé kondici,“ uvedl ošetřující lékař venezuelské maminky Miguel Parra.

Dívenka se musela narodit o tři týdny dřív císařským řezem.
Instagram

Venezuelští porodníci se rozhodli, že maminka bude muset podstoupit císařský řez, aby holčičku mohli zachránit. Přivedli ji na svět o tři týdny dříve, aby zabránili tomu, aby parazitující dvojče rostlo a miminku poškodilo vnitřní orgány. 

Operace po narození

Po narození ale musela holčička, která dostala jméno Itzamara, ihned na operaci. I když vypadala jako spokojené novorozeně, uvnitř jeho bříška rostlo parazitující dvojče. Holčička už je po zákroku a podle vezenuelských médii se zotavuje velmi dobře a vypadá to, že tento neobvyklý příchod na svět na ní nezanechá žádné následky. 

(luc)

 

Diskuze

reklama