Neuvěřitelný příběh: Žena (98) neváhala a přestěhovala se k synovi (80) do domova důchodců

19. Listopadu 2017
Takovou sílu, jakou má mateřská láska, nemá žádný jiný cit. Tento příběh je však neuvěřitelný: žena před stovkou neváhala a přestěhovala se za synem, který ji potřeboval. A teď spolu bydlí zase pod jednou střechou.

Opravdu hodně neobvyklý příběh se odehrává v anglickém Huytonu. Mateřská láska přesvědčila Britku Adu Keatingovou (98), že jí její syn i v osmdesáti letech prostě potřebuje. Žil osamoceně v domově důchodců a trápil se tam kvůli izolaci. Tak to ale jeho milovaná maminka nechtěla nechat.

I přes svůj věk se rozhodla změnit životní prostředí, na které byla zvyklá, a přestěhovala se za svým synem, aby se o něj mohla lépe starat. O nezvyklém příběhu informoval deník Liverpool Echo a doteď udivuje celý svět. Když je vedle sebe vidíte sedět, tak je už na první pohled poznat, že matinka je daleko čipernější, než její „dítě“.

Každý večer přeje synovi dobrou noc

Není to o tom, že by nevěřila personálu domova důchodců, ale chce jim být nápomocná při jejich péči o Toma. Za ta léta, kdy s ní žil, ví, co na něj platí a co mu pomáhá. Je to vlastně tak trochu mamánek. Nikdy se neoženil a dlouhá léta žil s matkou, se kterou má těsný vztah. 

„Každý večer Tomovi v jeho pokoji přeji dobrou noc a přicházím mu říkat dobré ráno,“ prozradila vitální stařenka. „Volám ho dolů k snídani,“ dodala. Nepřijde jí to vůbec divné, protože sama říká, že matkou je člověk už navždy. Rádi spolu hrají společenské hry nebo se koukají na televizní pořady.

„Jsou tady moc hodní a já jsem šťastný, že teď, když tady bydlí, vídám svou mamku častěji,“ prozradil Tom. „Někdy mi říká: ‚Chovej se hezky‘," dodal bývalý malíř pokojů. Ten má ještě dvě mladší sestry, které je dost často navštěvují. Konečně je zase šťastný a necítí se tak sám.

(luc)

Diskuze

reklama