Osmiletá dívka pomohla na svět sestřičce! Přestřihla pupeční šňůru

27. Února 2018
Osmiletá Brooke zažila něco, co ani její starší spolužáci neviděli v televizi. Její maminka se rozhodla, že vezme Brooke k porodu sestřiček. U té nejmladší dokonce asistovala a přestřihla pupeční šňůru. Svět se ptá, je to ale pro dítě vůbec prospěšné?

Rodiče osmileté Brooke Kelsey David a Stefan Curtis chtěli, aby jejich dcera byla u toho, když se zrodí život. V roce 2016 se narodila malá Ellie. I když bylo Brooke teprve šest let, tak byla u celého porodu. Celý ho viděla zpovzdálí.

Za dva roky poté se narodila další holčička a Brooke jako osmiletá vyjádřila přání, že chce být u dalšího narození svého sourozence. První porod ji natolik uchvátil, že to celé chtěla prožít znovu.

„Naše porodní asistentka souhlasila a navrhla, že dcera může být nejenom na porodním sále, ale také se může aktivně zapojit, přestřihnout pupeční šňůru a miminko chytit do rukou,“ prozradila maminka holčiček a na svou nejstarší dceru byla náležitě pyšná, protože celý porod zvládla na jedničku.

Brooke celý porod probrečela dojetím.
Instagram

Nejmladší Summer se narodila letos v lednu a podle fotek je vidět, jak byl celý porod velmi emotivní, všichni zúčastnění včetně malé Brooke byli naprosto unešení. Všichni spontánně plakali poté, co nejstarší sestra přestřihla pupeční šňůru.

„Společně jsme chodily po chodbě, když jsem měla kontrakce, tančily jsme do rytmu tlukotu srdce malé Summer, Brooke mě masírovala. Bylo to perfektní, byla mou oporou,“ říká Kelsey.

„Být velkou sestrou je pro ni úplně přirozené, je milá a o holky se skvěle stará,“ dodávají oba rodiče Brooke. Nemá z toho malá Brooke spíš trauma než skvělý zážitek? „Jsem opravdu šťastná, že jsem tam mohla s rodiči být. A je skvělé, že jsem přeřízla pupeční šňůru. Myslím, že to celé posílí pouto mezi mnou a sestrami. Chtěla bych být porodní asistentkou,“ říká dívenka s odhodláním. 

(luc)

 

Diskuze

reklama