Podle lékařů neměla dívenka nikdy chodit. Teď tancuje jako o život

17. Prosince 2017
Malá Finley krátce po narození prodělala dětskou mozkovou obrnu. Doktoři od začátku říkali, že nikdy nebude chodit, a dokonce ani mluvit. Ale její máma Christina se nikdy nevzdala a se svou dcerou cvičila, aby jí pomohla k normálnímu životu.

Christina si moc přála dítě, tak se s manželem rok po svatbě rozhodli, že to zkusí. Bohužel testy ukázaly krutou realitu – dvacetiletá žena je neplodná. "Tak moc jsem chtěla dítě. Cítila jsem se jako by můj život skončil," vzpomíná na drsné životní chvíle. Ale nakonec se rozhodla nevzdat a upnula se na adopci.

S manželem Joshem si vybrali mladou maminku, která měla za tři měsíce rodit a dítě si nemohla nechat. Budoucí rodiče se toho maličkého už nemohli dočkat. Jenže prcek chtěl na svět dřív a holčička se narodila o devět týdnů dříve.

Maminka se nevzdala a z holčičky je dnes šťastné dítě.
Instagram

Lékaři jí nedávali moc šancí na přežití, ale její adoptivní rodiče se nechtěli jen tak vzdát. Dokonce se i přes krvácení do obou stran mozku, kdy lékaři řekli, že už nebude nikdy chodit a mluvit, rozhodli zabojovat, a nakonec si opravdu dceru mohli odvést domů.

Jenže jejich štěstí nevydrželo moc dlouho. Christina si všimla, že s jejich malou holčičkou není všechno v pořádku. "Finley nesnášela koupání, když něco snědla, hned to vyplivla a dokázala spát jenom tři hodiny. Měla křeče po celém těle," vzpomíná její matka. Po roce byla Finley diagnostikována mozková obrna. "Bylo to těžké, ale najednou jsem věděla, co jí je, a tak to pro mě byla zároveň i úleva," říká Christina.

Přes sociální sítě se Christina dozvěděla, že by Finley mohla na operaci, která by pomohla její zdravotní situaci. Složitý postup zahrnuje řezání určitých nervových vláken v páteři, které přenášejí signály, které způsobují zvýšené svalové napětí. Finley podstoupila operaci v říjnu 2016.

Neměla se vůbec pohybovat, ale Finley s maminkou zabojovala a do roka by měla chodit sama.
Instagram


Operace nakonec dopadla velmi dobře, lékaři byli spokojeni, a hlavně z holčičky bylo úplně jiné dítě. Konečně mohla ohýbat prsty a koleny, neměla žádné bolesti, až plná energie rodičům oznámila, že chce chodit na hodiny tance. "Vzpomínám si, jak říkala, že by s novýma nohama chtěla tančit. Splnila bych jí všechno na světě," vypráví Christina s tím, že dnes Finley tancuje každou volnou chvíli, snaží se být samostatná. Dokonce dříve pesimističtí lékaři začali říkat, že by mohla dívenka do roka chodit úplně sama. "Finley je moje požehnání. Nikdy to s ní nevzdám," uzavírá své vyprávění Christina. 

(luc)

 

Diskuze

reklama