Sdílet se vyplácí! Lékaři si nevěděli s hrozivou vyrážkou rady. Až po 7 letech našla žena pomoc

22. Srpna 2018
Žena už byla ze své kůže naprosto zoufalá.
Zdroj Instagram
Mladé Calvině z Oklahomy se stalo něco, co se stává i dalším lidem každý den. Když sekala trávu na zahradě, něco ji štíplo. Nebrala to vážně, myslela si, že to byl jen nějaký komár nebo jiná havěť. Ale to ještě netušila, co se za chvíli bude dít.

Po celém těle se jí vytvořila velká a bolestivá vyrážka. Okamžitě jela za lékařem v domnění, že to nebude nic vážného a lékař jí pomůže. Ten Calvinu poslal na všechna možná vyšetření, ale nikdo se nedokázal shodnout, co se vlastně ženě stalo. Podle nich mohlo jít o alergii, kožní onemocnění nebo chorobu nervové soustavy.

Žena už byla ze své kůže naprosto zoufalá.
Instagram

Dlouhých sedm let musela Calvina žít s tím, že ji svědí a bolí celé tělo. A také se musela smířit s tím, že lidem připadá odpudivá a nakažlivá.

Byla tak zoufalá, že už přestávala věřit ve světlo na konci tunelu. Ale zbývala jí ještě jedna poslední možnost – sdílet svůj příběh; třeba se najde někdo, kdo už tuto vyrážku viděl a ví, jak se s tím dá bojovat.

Žena už byla ze své kůže naprosto zoufalá.
Instagram

Jejího strašlivé příběhu si všimla mladá doktorka Barta, která znovu Calvinu všemožně vyšetřila. I když už žena záchraně nevěřila a myslela si, že je to jen další lékař, který jí nic nového nakonec nepoví, Barta na to šla jinak než předešlí odborníci.

Doktorka opravdu přišla na to, co Calivně bolestivou vyrážku způsobilo – urtikariální vaskulitida, což je autoimunitní onemocnění. Postihuje nejmenší kožní cévy.

Žádného lékaře nenapadlo, že by mohla mít problém s imunitou.

Žena už byla ze své kůže naprosto zoufalá.
Instagram

Po sedmi letech se Američanka konečně dočkala záchrany, kdy se jí vyrážka začala vytrácet, až se vyléčila úplně. Vrátila se zpátky do života a může chodit mezi lidi, aniž by se jí každý štítil.

(luc)

Diskuze

reklama