Sedmiletá holčička má místo vlasů hřívu, která nejde učesat: Jde o vzácný syndrom

10. Prosince 2017
Na první pohled vypadá sedmiletá Shilah Yin jako dítě, které se ráno zapomnělo učesat. Jenže holčička za to nemůže, proto její vlasy připomínají spíše hřívu. Vzácný syndrom jí nedovoluje si je narovnat.

Rodiče malé Shilah Yin, kteří žijí v Melbourne, si začali všímat toho, že je s jejich holčičkou něco neobvyklého, když jí byly pouhé tři měsíce. Na hlavě jí totiž vyrašilo podivné chmýří, které rostlo a rostlo a k tomu všemu hodně světlalo. Raději ji vzali k lékařům, kde se dozvěděli, že je jedna ze sta známých lidí, kteří trpí takzvaným syndromem nerozčesatelných vlasů.

"Shilah miluje své unikátní vlasy, což souvisí i s pozitivní podporou v rodině a mezi jejími kamarády. Jako malá holčička nám říkávala, že je výjimečná stejně jako jednorožec. To nás vždycky dojalo," prozradila holčičky mamina Celeste Calvert-Yin.

Díky vlasům si přijde výjimečná.
Instagram

Maminka malé Shilah se s onemocněním své dcery smířila, ale ráda by na problematiku syndromu upozornila, aby se lidé na její děťátko nedívali jako na zrůdu. A také, aby pomohla jiným rodičům, kteří prožívají tu samou situaci. Proto často uveřejňuje na Instagramu fotku své holčičky.

Holčička své vlasy miluje.
Instagram

"Spousta lidí si myslí, že si děláme jenom legraci a že to není žádná nemoc. Vždycky jim ale říkám: Vygooglete si to a uvidíte," zlobí se maminka, kterou by ani ve snu nenapadlo dělat si legraci z nějaké nemoci.

(luc)

Diskuze

reklama