Skutečné příběhy: Známost z facebooku skončila vraždou

14. Listopadu 2017
Pozor na náhodné známosti ze sociálních sítí.
Zdroj profimedia.com
Devatenáctiletou Janu její přítel opakovaně bil. Pronásledoval ji, i když se s ním rozešla. Přesto se nebála psát informace o sobě na internet, vystavila zde své fotografie s novými přáteli, udala o nich řadu přesných informací.

Přítel nejprve Janu dosti nelichotivě popsal dalším uživatelům netu, urážel její přátele, ale neváhal je podle dostupných osobních informací vyhledat. Našel tak i Janu, která se před ním skrývala v azylovém domě.  

V seznamkách se může vyskytnout nejeden zabiják.
vice.com

Tragicky skončila v říjnu schůzka sedmnáctileté britské studentky, která odešla na rande s mužem, kterého poznala prostřednictvím facebooku. Muži, jenž se vydával za šestnáctiletého studenta, bylo ve skutečnosti 32 let. Dívku unesl, znásilnil a zabil.

V srpnu soud potrestal osmnáctiletou Britku za šikanu na internetu, protože na facebooku hrozila své spolužačce opakovaně smrtí. 

Sedmnáctiletá Ivana odmítla nabídku k chození od mladíka o dva roky staršího. Ten si zjistil číslo jejího mobilu. Od té doby se Ivana bojí otevřít telefon. Nechutné nabídky sexu a výhrůžky střídají prosby o schůzku. Na Ivanu čeká před školou. Když ji doprovázejí spolužáci, jde v odstupu několika metrů za nimi. Pak postává několik hodin před jejím bydlištěm, takže sama nemůže vyjít. Píše jí maily, posílá dopisy poštou, v noci zvoní na zvonek jejího bytu. Posílá hanlivé SMS zprávy jejím známým i učitelům do školy.

(ste)

 

Diskuze

reklama