Srdcervoucí příběh: Rodiče museli obětovat dvě děti, aby třetí mohlo žít

8. Ledna 2018
Když se mladý pár z Londýna Jemma Haig a Murray McKirdy dozvěděli, že čekají druhého potomka, byli štěstím bez sebe. A jakmile jim nadto lékaři řekli, že to budou trojčata, tak radost byla trojnásobná. Jenže štěstí netrvalo dlouho…

Lékaři v prvním měsíci zjistili, že dvě ze tří dětí jsou siamská dvojčata, která jsou spolu nejen propojena tělesně, ale sdílí jen jedno srdce, trávicí a dýchací soustavu. Jejich šance na přežití byla opravdu hodně malá a do toho ohrožovali na životě třetí plod.

Kdyby nakonec porod přežili, tak by siamská dvojčata opravdu trpěla a vysokého věku by se nedožila.

Ortel

Lékaři řekli rodičům, že existuje jen jediná možnost – obětovat dvě děti, aby třetí přežilo a mohlo se narodit zdravé. Rodiče se z toho zhroutili, ale při představě, že by nemuselo ani jedno miminko přežít, se zákrokem souhlasili; svolili ho.

Těhotenství pak probíhalo naprosto v pořádku, tedy až do 32. týdne.

Chlapeček se má čile k světu

Jemma začala krvácet a doktoři měli podezření, že přestává fungovat placenta, miminko tak muselo přijít na svět císařským řezem. Malý Thomas – jak ho šťastní rodiče pojmenovali – pak sice musel být tři týdny v inkubátoru, kam za ním rodiče dojížděli. Ale teď chlapeček prospívá a má se čile k světu.

(luc)

 

 

Diskuze

reklama