Stal se zázrak! Narodila se identická trojčata, šance je 200 miliónů ku jedné

13. Února 2018
Šťastní rodiče se svými rozkošnými dcerkami.
Zdroj Instagram
Dvaatřicetiletá Karin Gilbertová vždycky toužila po velké rodině. Ale že se jí povede porodit rovnou trojčata, k tomu identická, tedy jednovaječná, o tom se jí ani nesnilo. Cesta k milovaným holčičkám byla ale více než trnitá.

Když se Karen Gilbertová dozvěděla, že čeká trojčata, tak byla v naprostém šoku. Jakmile se však z tohohle prvotního překvapení vzpamatovala, byla radostí bez sebe, protože vždy toužila po vícero dětech – po hodně velké rodině. Bohužel lékaři její nadšení vůbec nesdíleli.

Báli se, aby během těhotenství a pak v průběhu samotného porodu nepřišla maminka sama o život. Dokonce jí a manželovi navrhovali, že by mohli ukončit život některého z plodů, aby žena a další dítě nebo dvě vůbec přežily. Ale o tom Karin nechtěla ani slyšet. 

Podstoupili šílené riziko

Budoucí rodiče se rozhodli, že šílené riziko podstoupí a nechají si všechny tři holčičky, ať se stane, co se stane. Nakonec se přeci jen narodila tři miminka – Ffion, Madison a Paige. A i když se narodily dva měsíce před termínem, tak jsou dívenky v pořádku a mají se čile k světu.

„Těhotenství si vybralo svoji daň. Chci si teď dopřát čas na zotavení a poznat své tři krásné dívenky,“ uzavřela dvaatřicetiletá Katrin. Té fandila celá britská nemocnice Gwent Royal, kam chodila na kontroly a kde nakonec i porodila.

Jako ve Sportce

Častěji se vícečetné těhotenství objevuje u žen, které podstoupí umělé oplodnění. Pokud se rozhodnete pro dítě „ze zkumavky“ vaše šance na vícečetné těhotenství bude asi jedna ku čtyřem. Ale ani to vám nezaručí, že půjde o jednovaječné zárodky jako v tomto případě.

To máte jako s výhrou ve Sportce. Jednovaječná trojčata se narodí v kurzu 200 miliónů ku jedné.

(luc)

 

Diskuze

reklama