Tento inzerát vás dojme k slzám! Osamělý dědeček prosil o společnost na Vánoce

6. Prosince 2017
Vánoce mají být nejen svátky klidu a míru, ale také jsou synonymem pro dobu strávenou s rodinou a nejbližšími. Jenže takové lidi už kolem sebe neměl stařík, kterému bylo smutno. Proto si podal srdceryvný inzerát.

Snad všichni se těšíme na Vánoce. Nejen na pohádky a kila cukroví, ale také na to, že se konečně zastavíme a uvidíme své nejbližší a rodinu. Ale co lidi, kteří už žádnou nemají? To je případ důchodce z Berlína, který se rozhodl utržit své samotě přítrž.

Nechtěl ke štědrovečerní večeři usednout sám a cítit se mizerně, protože už rodinu nemá a kamarádi mu umřeli. Rozhodl se pro čin, na který by nikdo z nás neměl asi ani odvahu. Vzal tužku a papír a napsal inzerát, který obrazil doslova celý svět a všechny dojal k slzám.

Stáří může být někdy hodně osamělé. Ale vdovec to tak nechtěl nechat.
Ilustrační foto

"Najde osamělý důchodce a vdovec místo v malé společnosti lidí během Vánoc?" stálo v inzerátu, který ovdovělý dědeček vylepil na dveře velkého obchodního střediska. Tam si ho také všimla Femina Lisa, kterou napadlo papírek vyfotit a umístit na sociální síť. Přeci jen to pak uvidí více lidí.

Až takové reakce ale snad nikdo nečekal. Během chvíle příspěvek sdílelo na sedm tisíc lidí a přes třicet lidí na něj reagovalo. Důchodce měl nakonec tolik nabídek na strávení vánočních svátků, že se nejdříve nemohl rozhodnout.

Nakonec si vybral přátelskou rodinu, se kterou stráví 2. svátek vánoční.

(luc)

Diskuze

reklama