Uvězněn ve vlastním těle: Dospělý muž vypadá jako mimino. Neumí mluvit ani chodit

22. Května 2018
Manpreetův příběh obletěl celý svět.
Zdroj Instagram
Manpreet z Indie vypadá jako mimino, ale přitom oslavil třiadvacáté narozeniny. Téměř celý svůj život prožil jako pětikilové batole, které nemůže mluvit ani chodit.

Manpreeta sužuje velmi vzácná nemoc zvaná Laronův syndrom, kterým trpí přibližně 300 lidí po celém světě. Choroba způsobuje hormonální nerovnováhu, kdy tělo postrádá nepostradatelnou látku.

Při chlapečkově narození se zdálo, že to bude další veselé miminko, které se bude správně vyvíjet. Ale zlom přišel po jeho prvních narozeninách. To choroba udeřila poprvé plnou silnou. 

Manpreetův příběh obletěl celý svět.
Instagram

Vývoj se zastavil dokonce ještě předtím, než si stačil osvojit mluvení a chůzi

Doktoři rodinu uklidňovali, že se občas stává, že dítě roste velmi pomalu, že se to časem srovná. Manpreetovi sourozenci totiž s růstem žádné problémy neměli. Bohužel se předpoklady lékařů nesplnily a chlapec navždy zůstal uvězněn ve vlastním těle.

Jeho vývoj se zastavil dokonce ještě předtím, než si stačil osvojit mluvení a chůzi. Může s okolím komunikovat pouze gesty, nebo silnými emocemi, jako je pláč či smích.

Manpreetův příběh obletěl celý svět.
Instagram

Jak to s chlapečkem, který už by měl být dospělým mužem, bude dál, nikdo netuší. Doktoři bádají, jak tyto děti zachránit. Bohužel zatím bez výsledku.

 

Laronův syndrom je patologický stav, ve kterém tělo není schopno vnímat a používat růstový hormon. Nejčastějším příznakem je trpasličí vzrůst. Mezi další příznaky patří svalová slabost a snížená vytrvalost, dětská hypoglykémie, zpožděný sexuální vývoj, zkrácení končetin a obezita. Nejčastěji patologie způsobuje změny (mutace) genu zodpovědného za růst. To je děděno autosomální recesivní vlastností.

(luc)

Diskuze

reklama