Žena vytvoří přes 6 litrů mateřského mléka denně. Neuvěříte, co s ním dělá

29. Ledna 2018
Třicetiletá Elisabeth Anderson-Sierra by mohla být vyhlášenou matkou roku a odkojit i miminka svých kamarádek, sousedek a kolemjdoucích. Za den totiž vyprodukuje přes 6 a půl litru mateřského mléka. Žena si s tím ale dokázala poradit a ukázala, že má srdce na pravém místě.

"Odsávání mateřského mléka je jako olympijský sport," říká se smíchem Elisabeth. Kdyby v produkováním této nezbytné potraviny pro kojence byla opravdu nějaká soutěž, tak tato maminka by byla jasnou jedničkou. Ale ta na svůj stav nežehrá, přijala jako takové své poslání.

Ale samotné odsávání jí zabere až deset hodin denně. Nechce na to však myslet – že je vlastně otrokem mléčných žláz; nechce na celou situaci nadávat. Všechno totiž dělá pro dobrou věc: své mléko dodává mléčným bankám, které je nutně potřebují pro nedonošená miminka.

Elisabeth by stejně neměnila.
Instagram

Elisabeth žije s manželem Davidem Sierrem ve městě Beaverton v americkém Oregonu. Mají spolu dvě dcery – tříletou Isabellu a roční Sophii. Dvojnásobné mamince byl diagnostikován hyperlaktační syndrom. Nejdříve to vypadalo jako prokletí, protože se jí neustále nalévala prsa, i když zrovna dokojila, ale pak se rozhodla, že tím vlastně může pomáhat.

"Je to způsob, jak můžu být užitečná svému okolí. Tohle je má laboratoř lásky," říká Elisabeth a ukazuje na čtyři obrovské mrazáky naplněné mlékem. Musí všechno kvůli hygieně zabalit, popsat a zamrazit. Pak to dodává mléčným bankám, které to rozváží potřebným. Z jejích zásob čerpají jak mléčné banky, které mléko rozváží po celém státě, tak místní maminky a rodiny v okolí. 

Není to spíš prokletí?
Instagram


Sama Elisabeth z toho má dobrý pocit, ale je to pro ni při výchově malých dětí dost náročné. Vlastně za tři roky, co kojí, neměla ani den volna, ale to pomáhání ji žene dál, z toho bere energii. I manžel statečnou manželku podporuje, jak jen může. (luc)

 

Diskuze

reklama