Živoucí Paleček: Miminko se narodilo 12 týdnů před termínem a přežilo!

5. Února 2018
Narození miminka se rovná zázraku. Když se ale škvrně narodí dříve, tak se mluví o zázraku, pokud vůbec přežije. Lékařům v Indii se povedlo zachránit děťátko, které bylo velké jako pohádkový Paleček.

Když se narodí miminko, tak by průměrně mělo vážit mezi 2,7 až 4,1 kg. Jenže indická holčička Manushi vyrazila dech i zkušeným doktorům. Když vykoukla na svět o dvanáct týdnů dříve, vážila neuvěřitelných 0,4 kg, proto jí nikdo z nich nedával šanci přežít.

Ale Manushi všechny překvapila: i když měla jen půlprocentní šanci na přežití, tak je dnes holčičce půl roku a konečně může opustit nemocnici. Zatím nezná nic jiného než lékaře a kontroly, ale teď už jí začne konečně pravé dětství.

Lékaři se opravdu diví, ale holčičky po půl roce pustili domů.
Instagram

Její porod přišel nečekaně 15. června poté, co její osmačtyřicetileté matce začal rapidně klesat tlak. Doktoři při vyšetření zjistili, že do plodu přestala proudit krev. Proto musela maminka malé holčičky pod kudlu a dítě se narodilo císařským řezem. 

Dívenka ale projevila obrovsky bojovného ducha, protože se i přes překvapení lékařů pokusila dýchat sama. Jenže její mozek, ledviny, plíce a srdce ještě nebyly vyvinuté, takže musela hned do inkubátoru.

Celková léčba miminka se vyšplhala v přepočtu na 330 tisíc korun, na což rodiče neměli prostředky. Ale nakonec se nemocnice rozhodla všechny výlohy zaplatit sama, protože se stal opravdový zázrak.

Malá Manushi zabojovala a začala se vyvíjet.
Instagram

(luc)

Diskuze

reklama