Agáta Prachařová krátce po porodu: Manžel je zdatná chůva, až ho nepoznávám

Modelka Agáta Prachařová (32) bývala rebelkou, která nemohla chybět na žádném mejdanu. Jenže to vypadá, že ta diskotéka už pro ni skončila a naplno se našla v roli maminky. Proč by chtěla další dítě už měsíc po porodu? Jak tatínek Jakub Prachař zvládá péči o malou Miu? To vše se dočtete v našem rozhovoru.

Není to tak dávno, co se česká Paris Hilton objevovala na jedné party za druhou. Na své „pařící“ pověsti doslova zbohatla, protože svou nezkrotností na sebe lákala pozornost médií, a to organizátoří akcí přesně potřebovali. Jenže teď už je z ní dvojnásobná maminka, která má ráda teplo rodinného krbu a své děti by za noční život nevyměnila. I když vlastně teď zažívá opět ponocování jako v barech. Jen z toho pak není taková kocovina.

Teprve před měsícem jste porodila a už jsme vás potkali na pracovní akci – na otevření nového butiku se zimní módou. Proč nedodržujete šestinedělí?

Nedokážu sedět doma na zadku. Samozřejmě že ctím šestinedělí, já jsem si odběhla jen na dvě hodinky pryč a už zase jedu za Miou. Než jsem odjela, tak jsem ji nakojila, takže by neměl být žádný problém.

A kdo hlídá? Tatínek Jakub Prachař?

Manžel je zdatná chůva, jde mu opravdu všechno. Je vidět, že se do dcery naprosto zamiloval a už teď by jí snesl modré z nebe. Až ho nepoznávám. Je mi velkou oporou.

Jak se cítíte jako dvojnásobná maminka?

Teď už vím, proč se říká: „jedno dítě, žádné dítě“. Je to velký masakr. Nechápu, jak moje máma mohla zvládat pět dětí najednou. Ale musím na druhou stranu říct, že bych za nic na světě neměnila.

Agáta je naprosto jiná, než se prezentuje.
Facebook.com

O novorozené dcerce jste toho zatím moc neřekla. Je Mia spavé miminko, nebo vám dává zabrat?

Už měsíc jsem nespala. Vlastně asi tak tři hodiny denně. Ale Mia je zlaté miminko. Sice se budí každé dvě hodiny na kojení, ale pak hned usne. Nemusím ji složitě uspávat. Za to jsem vděčná, ale za spánek bych vraždila. Manžel je na tom podobně.

O své soukromí se ráda podělí, ale malou Miu ukázat nechce.
Facebook.com

Nežárlí váš syn Kryšpín na nového člena rodiny?

Vůbec. Až mě tím překvapil. Už od začátku se k Mie chová jako velký bráška, který ji bude vždycky a před každým ochraňovat. Dojímá mě to.

Vím, že je to brzy, ale co další dítě? Nebo jsou dvě konečný stav?

Kdyby bylo na mně, tak mám další dítě teď hned. Možná to jsou hormony, ale já bych si to klidně dokázala představit. Miluji být matkou a chtěla bych mít velkou rodinu. Ale myslím, že by mi to doma neprošlo. Nebo aspoň teď určitě ne.

Jak dlouho plánujete dceru kojit?
Můj plán je do půl roku, což je, myslím si, optimální. Tak uvidíme, jak to půjde. Ale určitě ji nechci odstříhávat od mléka zbytečně brzy.

 

Agáta Prachařová
Agáta Prachařová, roz. Hanychová (* 28. dubna 1985 Praha), je česká modelka, majitelka modelingové agentury, moderátorka a také příležitostná herečka. V roce 2005 se stala II. vicemiss České republiky. Veřejně se prezentuje jako módní návrhářka. Je vdaná a má syna a dceru. Jejím manželem je muzikant, herec a moderátor Jakub Prachař.

(luc)

Diskuze

reklama