Angelina Jolie a všechny její děti. Kolik jich vlastně je a kdo je kdo?

8. Listopadu 2017
Angelina Jolie, hollywoodská hvězda, která se už objevuje spíše za kamerou než před ní, navštívila premiéru animovaného filmu The Breadwinner a doprovod na červeném koberci jí dělaly její dvě dcery Zahara (12) a Shiloh (11). Dala tak jasně najevo, že vztahy mezí jejím ještě stále manželem Bradem Pittem se nezlepšily. Samotou však rozhodně netrpí, kromě dvou dcer, které vyvedla na premiéru, na ni doma čekaly ještě další čtyři děti.

Ona sama tvrdí, že si poprvé osobně uvědomila rozsah světové humanitární krize během natáčení filmu Lara Croft – Tomb Raider v roce 2001 v Kambodži. Od té doby absolvovala Angelina Jolie (42) četné humanitární mise po celém světě. Setkala se s uprchlíky a vysídlenci ve více než třiceti zemích. Za své zásluhy byla roku 2014 královnou Alžbětou II. povýšena do šlechtického stavu.

10. března 2002 adoptovala slavná herečka své první dítě, sedmiměsíčního chlapce Maddoxe Chivana, ze sirotčince v Phnom Penhu v Kambodži.

Druhé dítě, holčičku jménem Zahara Marley, adoptovala ze sirotčince v Addis Abebě v Etiopii 6. července 2005. V době adopce panovala mylná domněnka, že Zahara je sirotek po rodičích zemřelých na AIDS, a nebylo jasné, zda sama není HIV pozitivní. Pozdější testy však nákazu neprokázaly. V době, kdy cestovala do Etiopie pro malou Zaharu, již Angelinu doprovázel Brad Pitt. Později naznačila, že adopce z Etiopie byla jejich společným rozhodnutím.

Ve snaze uniknout mediálnímu šílenství se společně s Bradem před porodem jejich prvního biologického potomka uchýlili do Namibie. 27. května 2006 se jí ve Swakopmundu narodila dcerka Shiloh Nouvel. Brad potvrdil, že jejich dcera bude mít namibijský pas.

15. března 2007 adoptovala Angelina druhého chlapce, tříletého Paxe Thiena, ze sirotčince v Ho Či Minově Městě ve Vietnamu.

instagram.com

V květnu 2008 oficiálně potvrdila, že s Bradem čeká dvojčata. Po dva týdny, kdy čekala na porod v nemocnici v Nice, reportéři tábořili venku na promenádě. Angelina 12. července 2008 porodila syna Knoxe Léona a dcerku Vivienne Marcheline.

Všechny děti nesou příjmení Jolie-Pitt.

Angelina, které se také přezdívá super máma, tedy vychovává tři adoptované děti – syny Maddoxe (16) a Paxe (13) a dceru Zaharu (12) a tři děti, které porodila Bradu Pittovi – dcery Shiloh (11), Vivienne (9) a syna Knoxe (9).

Jak taková malá smečka vypadá pohromadě? Podívejte se v naší galerii.

(let)

Témata: Angelina Jolie , adopce , děti

Diskuze

reklama