Děti nad zlato: Oštěpařka Bára Špotáková místo medaile očekává čápa

8. Února 2018
Oštěpařka Barbora Špotáková (36) vždycky žila pro sport. Ale poté, co se stala maminkou syna Janka, tak si novou roli nemohla vynachválit. Až natolik se jí mateřství zalíbilo, že zase na čas závodění pověsí na hřebík, protože se v létě stane dvojnásobnou maminkou.

Dvojnásobná olympijská vítězka na chvíli vymění oštěp za plenky a dudlíky. V létě totiž porodí druhé dítě, které si s partnerem moc přáli. Nechtěli, aby jejich syn Janek byl jedináček.

 „Už vím, že mateřské povinnosti i sportovní kariéra se dají dobře skloubit,“ uvedla šťastnou novinu Bára v tiskové zprávě. Sama je štěstím bez sebe, protože se v dětech zhlédla a přála by si mít velkou rodinu.

Kdo by si ale pomyslel, že po druhém dítěti odejde do sportovního „důchodu“, tak je na velkém omylu. Bára je velká bojovnice a svého milovaného oštěpu se jen tak vzdát nechce. Ráda by šla svým dětem příkladem, aby viděli, jak se všechny povinnosti dají skloubit.

„Nerada plánuji moc dopředu, nikdy nevíte, co vám život přinese do cesty. Nicméně pro mě stále platí i v současné chvíli, že sportovní vrchol, ke kterému chci směřovat, jsou olympijské hry v Tokiu 2020,“ doplnila devítinásobná vítězka ankety Atlet roku a dvojnásobná nejlepší česká sportovkyně roku.

Sportu se ale i tak vzdát nechce.
archiv Barbory Špotáková

Jestli to bude na poli mateřství zase chlapeček, nebo porodí-li holčičku, Barbora zatím tají. Ale sportovkyně pohlaví neřeší. Těší se, že bude moci vychovávat další miminko, protože Janek roste jako z vody. Jestli zůstane jen u dvou dětí, to také zůstává zahaleno tajemstvím.

(luc)

Diskuze

reklama