Emma Smetana, maminka roční dcery: Přísná výchova nepřipadá v úvahu

19. Prosince 2017
Moderátorka Emma Smetana (29) je ženou mnoha tváří. Nechtěla být zaškatulkovaná jen jako známá tvář z televize, do toho tudíž ještě zpívá, cestuje a teď se hlavně věnuje své roční dcerce Lennon Marlene. Jak se v tak hektickém životě, který žije, srovnala s rolí maminky? Přečtěte si to v exkluzivním rozhovoru.

Sympatická plavovláska se proslavila jako moderátorka Televizních novin na Nově, ale na začátku těhotenství z obrazovky zmizela. Od té doby se věnuje převážně zpívání, které jí nabíjí, a chce dělat radost všem svým fanouškům. Svou kariéru miluje, ale kdyby bylo potřeba, tak se jí kvůli malé dcerce vzdá.

Jaké je to vlastně vychovávat miminko, když neustále cestujete a doma se cítíte jak v Česku, tak ve Francii? Čím by chtěla, aby její dcerka byla? To se všechno dozvíte v opravdu otevřeném rozhovoru jen pro web Knoflíkářky.

  • Emmo, máte malou holčičku Lennon Marlene, podle čeho jste jí vybírala tak nezvyklé jméno?

Řešili jsme to docela dlouho, těch jmen se nám líbilo víc, ale pořád to nebylo ono. A pak jsem jednou za volantem najednou v myšlenkách narazila na Johna Lennona a napadlo mě, že to jeho příjmení by vlastně bylo krásné holčičí jméno. U Jordana to jako varianta prošlo hned, a jak se blížil porod, tak jsme si tím jménem byli čím dál tím jistější.

  • Přála jste si víc holčičku, nebo chlapečka?

Byla bych vděčná za jakékoli zdravé dítě. Ale holčičku jsem si přála už od dětství.

  • Jak jste prožívala těhotenství?

Asi nejlíp, co to jde. Neměla jsem ani jednu nevolnost, strašně jsem se těšila a systematicky jsem se věnovala jen činnostem a lidem, které mám ráda. A prožívala jsem to dvojnásobně pozitivně i díky tomu, že úplně ve stejné době čekaly holčičku i moje kamarádky Elenka a Anežka.

  • Jakou výchovu byste ráda preferovala, spíše kamarádskou, nebo přísnou?

Pokud bude Lennon po nás, což se asi dá předpokládat, tak žádná přísná výchova nepřipadá v úvahu, minula by se účinkem. Děti se chovají podle toho, co odpozorují u rodičů a širšího okolí.

  • Vy jste snad ani nepřestala pracovat, pořád zpíváte. Jde i s takovou vytíženosti mít s miminkem nějaký režim, které malé dítě potřebuje?

Jde, jen je ten režim jiný než většinový. Máme všichni tři obrácený biorytmus, probouzíme se kolem poledne a usínáme po půlnoci. 

Bude Lennon zpěvačkou či moderátorkou po mamince?
Instagram

  • Teď malá Lennon oslaví rok, bude velká party, či to bude jen v soukromí ve třech?

Oslava již byla: veliká a nezapomenutelná. Lennon ji téměř celou protancovala, dortů měla několik a skončili jsme ve tři ráno. 

  • Jak se dá skloubit práce s mateřskou "dovolenou"?

Když se vám narodí takhle veselé a společenské miminko, tak to jde snadno. Kdyby to tak nebylo, tak bych to nekloubila a na nějaký čas bych se zavřela doma. Lennon ale miluje všechny svoje babičky, strýčky a tetičky, a když ji pohlídají, tak se pak domů vrací s novými dovednostmi, pokaždé veselá, vyhraná a vykoupaná.

Rodinka jako ze žurnálu.
Instagram

  • Chtěla byste ještě jedno miminko?

Promiňte, ale tohle je moje věc.

  • Co vám mateřství vzalo a co dalo?

Dalo mi to všechno, co je důležité, a nevzalo mi to nic, co bych nemohla postrádat.

Snoubenec Jordan je pro ni tou největší oporou a pomáhá ji i při charitě.
Schweppes

  • Myslíte si už teď, že by mohla vaše holčička také tíhnout k showbyznysu?

Je mi to úplně, ale úplně jedno. Ačkoli, trochu tajně si sním o tom, že třeba jednou vystuduje Sciences Po, tedy stejnou vysokou školu v Paříži jako já. Pokud někoho zajímají humanitní studia, a Lennon doufám zajímat budou, nenapadá mě lepší adresa. 

(luc)

 

 

Diskuze

reklama