Houslista Pavel Šporcl a jeho velká rodina: Kvůli mému vytížení se vidíme málo

15. Listopadu 2017
Jeden z nejznámějších českých houslistů Pavel Šporcl (44) je pyšným tatínkem tří dcer. Bohužel je ale smutný z toho, že se svými holčičkami nemůže trávit tolik času, kolik by sám chtěl. Schází se vůbec jejich početná rodina společně u stolu?

Na co je ryšavý virtuóz mnohem pyšnější než na svou letitou kariéru? Určitě na to, jaké má krásné a empatické dcery. Mrzí ho, že se na jejich výchově nemůže podílet, jak by sám chtěl, ale jeho manželka – herečka Bára Kodetová (47), kupodivu tu holčičí smečku zvládá levou zadní. Co na sebe rodinka, kterou jsme potkali na Národní potravinové sbírce, prozradila?

• Proč jste se rozhodli pomoci a dorazili jste celá rodina na Národní potravinovou sbírku?

Bára: Tato doba je tak vypjatá a je kolem nás tolik nenávisti a různých věcí, které se dějí, že je dobré děti vychovávat v tom, že sice žijeme v nějaké době, máme nějaké problémy, ale stále se máme úžasně. Je dobré, že jsme měli možnost pomoci těm, kteří nemají, když my máme.

• Ano, všeho máme dost – hlavně potravin. Snažíte s nimi neplýtvat?

Bára: Snažíme, ale současnost – dnešek – je tak konzumní, že to vlastně není tak úplně jednoduché. Ale žijeme tak, abychom příliš neplýtvali.

Nevadí mu utrácet spousty peněz za společné dovolené.
Facebook.com

• Rozmazlujete svoji rodinu, co se stravy týče? Vyvařujete několik různých pokrmů?

Pavel: Baruška někdy vaří dvě jídla, ale já holkám vařím jedno. A musí to sníst.

Bára: A já jim pak musím bohužel vždy něco domazat...

• Báro, váš manžel je neustále na koncertních turné, vy máte na starosti tři děvčata, dům, byt, je toho poměrně hodně, zvládáte všechno sama?

Bára: Musím!

• Jak často se stravujete doma a v restauracích?

Bára: Z osmdesáti procent jíme doma, z dvaceti v restauracích.

Pavel: Víte, my jsme poměrně velká rodina, my se musíme stravovat doma, nám ani nic jiného nezbývá.

Nevadí mu utrácet spousty peněz za společné dovolené.
Facebook.com

• Najdete vůbec čas na to, abyste se sešli celá rodina?

Pavel: Poslední dobou je to kvůli mému vytížení nepříliš často. Já jsem od léta ve vánočním módu, protože jsem v Liverpoolu natočil album Vánoce na modrých houslích a budu s tou deskou pokračovat i na turné. V průběhu prosince budu mít dvanáct koncertů, a to je opravdu neskutečná práce. Rodina to samozřejmě odnáší, ale já jim to zase vynahradím.

Bára: My se ale na to vánoční turné těšíme.

Pavel: Budou to koledy, je to určeno i pro děti, vystoupí chlapecký sbor Boni Pueri, symfonický orchestr.

  • Pavel Šporcl (* 25. dubna 1973 České Budějovice) je český houslový virtuóz světového renomé. Jedná se o velmi výraznou a silnou uměleckou osobnost, laureáta mnoha předních houslových soutěží, dnes patrně vůbec nejpopulárnějšího českého umělce působícího v oblasti vážné hudby.
  • Barbora Kodetová Šporclová, rozená Barbora Kodetová, někdy uváděna jako Barbara Kodetová nebo Bára Kodetová, (* 6. září 1970 Praha) je česká herečka a moderátorka, dcera herce Jiřího Kodeta a Soni Kodetové.

(luc)

 

Diskuze

reklama