Rozhovor s bývalou Miss Ivetou Vítovou: Těším se, až budu mít druhé dítě

11. Listopadu 2017
Je to už osm let, co se Iveta Vítová (rozená Lutovská) stala nejkrásnější Češkou. Z fleku by ale mohla stále být okrasou módního mola. Jenže Českou Miss pohltilo mateřství natolik, že dala přednost miminku před kariérou.

Krásná Iveta (34) je prototypem moderní ženy, která vypadá nejen k světu, ale umí se i sama o sebe postarat bez peněz svého partnera. Líbí se jí mít vlastní kariéru, kterou chce ale skloubit s mateřstvím. Modelingem už se neživí, dostala totiž možnost stoupnout si před kameru jako moderátorka.

Když se televizi Nova Iveta osvědčila, tak sexy blondýnka zjistila, že je těhotná. Ani na vteřinu ale nezaváhala, že by s dcerou nebyla doma. Tři roky se Anetce plně věnovala, ale teď je ráda, že už má zpět i svoji kariéru. Jak se jí všechno daří skloubit? Kdy přijde na řadu druhé dítě? O tom si přečtěte v otevřeném rozhovoru.

Mateřství je pro bývalou Miss požehnáním.
Facebook.com

Iveto, tvá holčička oslavila čtyři roky, nestýská se ti po miminku?

Stýská a moc – miminkovské období uteklo tak rychle, že když koukám na starší fotky, mám pocit, že to ani není pravda. Že moje holčička nikdy tak malá nebyla a narodila se už jako velká holka. Teď je to už opravdová parťačka a kamarádka. Je to snad nejlepší období. Přesto se těším, že si to ještě jednou zopakuju.

Jaké vlastně byla miminko? Spavé, nebo ti dávala zabrat? 

Dost se to měnilo podle toho, jak rostla, nebo když třeba byla nemocná, anebo jí rostly zoubky. Ale vcelku se to dalo zvládnout – myslím to ranní i noční vstávání, které už naštěstí pominulo.

Anetka je živel, ale Iveta by neměnila.
Facebook.com

Co je podle tebe na mateřství nejtěžší?

Asi to vstávání a to, že už nikdy nebudete myslet na sebe – na prvním místě je a bude už napořád vaše dítě, o které se nikdy nepřestanete bát.

Bojíš se, jaký člověk z ní vyroste?

Bát se není to správné slovo, ale pevně věřím, že z ní vyroste kvalitní a slušný člověk.

Jakou výchovu preferuješ?

Původně jsem chtěla být hlavně kamarádka. Teď už vím, že dítě potřebuje i autoritu a respekt, takže umím být striktní, přísná a zároveň i chápající.

S dcerkou procestovala už kus světa.
Facebook.com

Jak dlouho jsi vůbec kojila?

Čtyři měsíce – začala jsem pak přikrmovat Sunarem a Anetka si zvykla na lahvičku a postupně mi dala dost najevo, že už mě nepotřebuje...

Když byly Anetce tři, tak jsi nastoupila zpět do práce a dcerka šla do školky. Jak jsi tento přechod snášela?

Školku jsme zvládly dobře – obě dvě. Anetka miluje děti a hraní si, takže byla spokojená. Horší ale bylo, že si musela zvyknout na to, že když občas přijdu domů až v 18 hodin, začala ji vyzvedávat jedna paní, která mě v tyto dny "vykrývala". S tím jsme se praly snad celý rok...

S Anetkou už si užije spousty legrace.
Facebook.com

Vím, že jsi teprve rok zpět v televizi, ale neuvažujete s manželem o dalším děťátku?

Po třech letech mateřské jsem se do práce opravdu těšila. Začátky byly těžké, protože jsem najednou musela řešit věci, které jsem před tím nemusela – jako je vyzvedávání ze školky nebo jak to udělat, když byla dcera nemocná... Teď už se to všechno tak nějak zažilo a je to fajn, a jak se říká: „Nikdy není správný čas na to mít dítě“. ... Práce mě baví, ale ještě jedno dítě bych chtěla, tak uvidíme... Necháme to trošku i na osudu.

Chtěla bys, aby Anetka šla ve tvých šlépějích a stala se z ní modelka nebo moderátorka?

Vůbec nemám žádné ambice – nechám ji, ať se sama rozhodne. Teď ale tvrdí, že bude pracovat v televizi jako maminka.

Kolik dokážeš utratit za oblečení pro malou? Ráda se fintí?

To raději nepočítám! Mám ale štěstí, že hodně věcí dědíme po dceři Kristinky Kloubkové, což je moc fajn, a tak kupuji hlavně nové botky. A samozřejmě i některé nové věci, které si už teď ale Anetka musí vybírat sama. Jak se jí něco nelíbí, tak si to prostě nevezme.

(luc)

Diskuze

reklama