Rozhovor s herečkou Mahulenou Bočanovou: Přála bych si, aby všechny děti měly někoho, kdo je má rád

20. Prosince 2017
Dcera herečky Mahuleny Bočanové (50) bude brzy plnoletá, ale to nic nemění na tom, že se na Vánoce těší jako malá. Její maminka se už nemůže dočkat, až se sejdou u stromečku a budou si rozbalovat dárky. Čím chce Márinku překvapit?

Sympatická herečka Vánoce naprosto miluje. Dárky řeší po celý rok a nejvíc pro své jediné dítě. Márinka je oproti svým vrstevníkům mírně zaostalá, trpí lehkou mozkovou disfunkcí (nově ADHD), tudíž dárky pro ni jsou spíše jako pro dítě. Ale Mahulena se z toho vůbec nehroutí a bere Márinku takovou, jaká je.

Nejvíc ji těší, že je dcera stále tulivá a nestydí se za svou maminku. Její vrstevnice dávno řeší kluky a neúnosnou pubertu, to u Mahuleny je naštěstí klid. Své jediné dítě bere jako kamarádku a skočila by pro ni i do ohně. Jak u nich budou vypadat Vánoce?

Mahulena chce, aby pro její dceru byly Vánoce nezapomenutelným okamžikem.
archiv Mahuleny Bočanové

Mahuleno, co vy a Vánoce?

Já Vánoce miluji, já jsem prostě „Vánočkář“, mám hrozně ráda ten kýč, mám ráda ta barevná světýlka. Lidé se chodí dívat, jak mi všechno doma svítí. Loni jsem to dotáhla do absurdna, měla jsem pět stromků, protože jsem si dala centrální do kuchyně, ale bylo mi líto, že ho nemám dole v obýváku, tak jsem tam dala ještě jeden. Pak skončil jeden před domem, na dolní terase byl čtvrtý a pak ještě jeden v koupelně. Všechny ozdobené.

Vždy, když ke mně přijdou děti, tak jsou nadšené z tety Mahu. Dětem je se mnou prostě dobře, asi mi to dítě v duši zůstalo, protože Vánoce si užívám ve velkém. Jsem holka z vesnice, je mi tam dobře. Mně to menší město vyhovuje, tam jsou lidé takoví lidštější. Je mi tam fajn, mám tam přátele. Je to takový klidnější, vesničtější život. Vánoce jsou tam úplně nádherné.

Měla jste nějaké vánoční přání, které se vám v dětství splnilo, a doteď si na něj uchováváte živé vzpomínky?

Nejlepší dárek, z kterého jsem měla úplně největší radost, byl, když mi moje sestra nahrála kazetu Pomády. Nevím, jak se jí to tenkrát podařilo. Strčila jsem ji do kazeťáku a chrastilo to, jako když jede kolem vlak. Mně bylo v té době asi 10, úplně jsem to milovala a poslouchala jsem tu kazetu pořád dokola, až jsem ji vyposlouchala.

Sestra má dodnes obrovský talent na to dávat dárky. Já nakupuju hodně dárků, drahé dárky, co si lidé nemůžou dovolit, chci jim tak udělat radost a splnit nějaký sen. Sestra to ještě k tomu vždy nádherně zabalí a dárky od ní mají nápad. Umí udělat radost.

I v padesáti je stále šmrncovní žena.
Ivana Mladenova

Je naopak něco, co se vám nikdy nesplnilo?

Nic mě nenapadá. Já jsem člověk, který je spokojený se vším. Když je špatně, tak jsem spokojená, protože může být hůř. Když je dobře, tak se raduju, že je hezky.

Co přání vaší dcery? Liší se její přání od těch, které jste měla vy v jejím věku?

Máme autobiografii Dády a všechna její CD, to jí vydrželo až do jejích 16ti. Občas to proloží Schelingerem. A hrami, jak drží v ruce předměty a v televizi to ukazuje, co s rukama dělá. Tohle si přeje. Má ráda i elektronické knížky. A dělám jí radost tím, že ji vezmu na hory nebo k moři.

Herečka je pro svou dceru tou největší oporou.
archiv Mahuleny Bočanové

Co byste si přála letos k Vánocům?

Aby byly všechny děti zdravé a šťastné a měly někoho, kdo je má rád.

(luc)

 

 

 

Diskuze

reklama