Rozhovor s herečkou Sandrou Novákovou: Za svého syna utrácím víc než za sebe

Známá herečka na synovi rozhodně nešetří.
Zdroj Facebook.com
Známá herečka Sandra Nováková (35) se před více jak dvěma lety stala hrdou maminkou syna Mikuláše. Klouček je to vážně živý, takže se sympatická brunetka vážně nenudí. Vlastně už zapomněla, co to nuda je. Jak ale zvládá mateřství? Za co nejvíce utrácí? O tom se dozvíte v otevřeném rozhovoru.

Herečka Sandra Nováková stála před kamerou už jako malá holka, která si zahrála cukrářovu dceru v seriálu Bylo nás pět. Ale nebyla z ní typická dětská hvězda, která by zapadla. Právě naopak. Sympatická umělkyně totiž dokázala, že do českého showbyznysu patří a má neskutečný talent. Ani po porodu na svou práci nezanevřela. Jak to ale všechno stíhá? Dá se skloubit kariéra s mateřstvím?

Před více jak dvěma lety jste se stala maminkou. Jak vám to změnilo život?

Naprosto nám to s partnerem otočilo celý svět. My jsme si vlastně žili pro sebe, užívali jsme si života a nedokázali jsme si tak velký závazek představit. Nakonec jsme do toho šli po hlavě, a teď musím říct, alespoň za sebe, že bych neměnila na celém světě.

Je vidět, že váš syn je trochu živější dítko. Jak se vám ho daří zvládat?

Občas mi přijde, že je neovladatelný, ale nakonec jsem ráda, že to není takové dítě, co sedí v koutě a nejeví žádnou aktivitu. Sice je to záhul a nezastavím se, ale s Mikulášem je vážně sranda. Je to taková malá osobnost.

Známá herečka na synovi rozhodně nešetří.
Facebook.com

Vy jste docela brzy po porodu začala opět natáčet seriál Modrý kód, kde hrajete zdravotní sestru. Jak se to dá všechno skloubit dohromady?

Musím přiznat, že ze začátku to byl oříšek. Nechtěla jsem syna nikomu svěřovat, jsem taková urputná matka, která ho chce mít pořád u sebe. Vlastně za celou dobu jsme bez něj nebyli ani na dovolené, ani na víkend pryč. Je pořád s námi. Doprovázel nás i na festival do Karlových Varů, kde – musím se přiznat – nám ho večer pohlídala chůva, když jsme šli na party. Ale na druhou stranu je pro mě práce relax, takže většinou hlídá partner, aby si Mikuláška také pořádně užil.

Říká se, že po porodu miminka maminka zapomíná často na sebe a na nákupech myslí jen na potomka. Jak je to u vás?

Nejvíce utrácím za syna. Pro něj bych pořád něco nakupovala. Ale nelekejte se, neutrácím za to desetitisíce, kupuji v obyčejné konfekci. Ale baví mě ho oblékat, protože mi vlastně kompenzuje panenky z dětství, které jsem žádné neměla. Je to taková moje živá panenka. Ale já také zrovna nestrádám, skříň mi opravdu nezeje prázdnotou.

Se svou rodinkou je nejšťastnější.
Facebook.com

Dokážete si představit, že byste měla druhé dítě?

Zatím ne. Neříkám, že se tomu časem budeme vyhýbat, ale teď jsme rádi, že už máme nějaký zajetý režim a nechceme ho nabourávat. Náš syn vydá za dva, tak si na sourozence bude muset počkat. Teď si chceme užívat hlavně jeho.

Plánujete s partnerem svatbu?

To je častá otázka. Ale teď to není na pořadu dne. Jednou se asi vezmeme, ale chceme si ten den pořádně užít, teď se nám to do našich plánů moc nevejde. Ale nechte se překvapit, třeba se brzy ze mě stane vdaná paní. I když po tom zas tolik netoužím, dítě je větší závazek.

 

Sandra Nováková
Sandra Nováková (* 15. dubna 1982 Praha) je česká herečka, sestra herce Adama Nováka, s nímž si v dětství zahrála v televizním seriálu Bylo nás pět. Vystudovala hudebně-dramatické oddělení na Pražské konzervatoři.

(luc)

Diskuze

reklama