Rozhovor s nastávající dvojnásobnou maminkou Míšou Tomešovou: Budeme mít doma dva parťáky. Snad se nesesypu

9. Dubna 2018
Usměvavá herečka Míša Tomešová (26) má doma ročního chlapečka Kristiánka. Jen, co oslavil rok, tak zjistila, že je znovu těhotná. V létě se jí narodí druhé dítě. Jak se na roli dvojnásobné maminky připravuje? Nemá strach z toho, aby jí dvě malé děti nepřerostly přes hlavu? O tom se rozpovídala v hodně upřímném rozhovoru jen pro Knoflíkářky.cz
 • Míšo, vašemu synovi bude teprve rok, a vy už čekáte druhé miminko. Dokonce jste v pátém měsíci. Bylo to plánové – takto rychle počít od porodu?

Vlastně to plánované nebylo, tedy, jak to říct, pokud nepočítáme těch pár minut před… Shodli jsme se v tu chvilku, že když už doma všechno máme a jsme zvyklí na miminkovský režim, tak to vezmeme z jedné vody načisto.

 • Jak se připravujete na příchod druhého potomka?

Právě že se ani moc připravovat nemusím. Nic nemusíme kupovat ani číst příručky o porodu, protože mám vše ještě v živé paměti. Spíš jen čerpám energii na ten mazec a těším se.

 • Nemáte strach? Přeci jen mezi Kristiánkem a druhým dítětem nebude tak velký věkový rozdíl, takže budete mít na „krku“ dvě maličká miminka.

Budou od sebe přesně rok a půl. Vlastně jsme teď s Kristiánkem nastolili takový „dospělácký“ režim a zlehka ho učím samostatnosti. Dávám mu prostor, aby jedl a pil sám – samozřejmě je zadělaný celý barák, ale věřím, že si to časem zdokonalí a osvojí. Pak začal usínat sám a pomalinku zkoušíme nočník. Do ničeho ho nenutím, ale jsou to věci, které mi do budoucna s miminkem dost ulehčí práci.

Letí to, ale malý chlapeček už pomalu začíná chodit.
Vapiano

 • Budete mít k ruce nějakou chůvu, anebo babičky fungují dostatečně?

Především funguje Roman. Naštěstí máme oba svobodné povolání a on mi hodně pomáhá i s domácími pracemi a taky mi dává prostor, abych si občas vyrazila s kamarádkami ven nebo na jógu. To je podle mě luxus, který některé maminky nemají, a toho si moc vážím. A jinak mám úplně nejlepší babičku a sousedky, které mi často pomáhají s hlídáním. Chůvu jsem využila všeho všudy třikrát.

 • Jakou měl z té noviny radost nastávající dvojnásobný tatínek?

On to věděl ještě dřív než já.Řeklo mu to jeho dvojče a taky moje a jeho mamka nám o Vánocích. Řekly, že jsem určitě těhotná, protože nějak hodně jim. No, a test to jen potvrdil.

 • Je něco, z čeho máte opravdu strach?

Abych to zvládla psychicky. Vím, že nedostatek spánku a přehršel hormonů udělají svoje, zvlášť u takové hysterické herečky, jakou jsem já. Takže se teď učím zvládat krizové situace a koukat na ně s nadhledem. To je podle mě základ se takhle obrnit, jen to dokázat v praxi.

Ráda chodí s malým Kristiánkem do dětských herniček.
Vapiano

 • Straší vás okolí, že to bude náročné, nebo vám dodává odvahu?

Slýchávám to denně, ale zase mi lidi říkají, že je to to nejlepší, co jsme mohli udělat, protože budeme mít doma parťáky. A na to se tedy moc těším!

 • Jak to budete mít s prací? S dvěma dětmi se jen přeci těžko vrací do práce – do divadla, kam chodíte po večerech.

Nástup bude pozvolný. Už vím, do čeho jdu, a vím, že v malé míře se to zvládnout dá.

 • Kristiánka ještě kojíte. Plánujete ho do té doby odstavit, abyste kojila jen druhé miminko?

Už pomalu odstavuju. Vlastně mu teďka dávám napít jen, když se mi přeplní prsa a potřebuju je odsát, což je třeba jednou za týden. Takže sobecký záměr, ale lepší než zánět.

Taková normální rodinka...
Facebook.com

 • Chcete rodit přirozenou cestou?

Tak to chce asi každá máma, nebo ne? Je to to nejlepší pro miminko i maminku, co se týče fyziologických procesů, a budu se snažit, abych zase porodila přirozeně, a nemuseli mě řezat.

 • Už víte s manželem, jaké pohlaví se vám narodí?

Nevíme, a asi ani vědět nechceme. U Kristiána nám do sedmého měsíce tvrdili, že to bude holčička, takže já už radši nikomu nevěřím...Budeme mít překvápko.

I když chce jít do práce, tak nechce syna zanedbávat.
Facebook.com

 • Myslíte si, že Kristiánek bude hodný bratříček, nebo bude žárlit, že se o maminku musí dělit?

Četla jsem, že děti začínají žárlit až kolem tří let. Do té doby přijímají nové věci tak, jak jsou. Tak snad... To nemůže člověk dopředu nikdy vědět.

 • Jak mu vysvětlíte, že se o vše včetně rodičů musí dělit?

Jedna moudrá maminka Tamara Klusová řekla nádhernou větu, která mi utkvěla: „O lásku se s přibývajícím počtem dětí nemusíš dělit, ona se znásobí!“ A tak to prostě je.

(luc)

 

 

Diskuze

reklama