Rozhovor s nastávající trojnásobnou maminkou Martinou Gavriely: Před rokem mi umřelo vytoužené miminko!

15. Srpna 2018
Moderátorka Martina Gavriely (39) se po sedmi letech dočkala. Je těhotná a otcem miminka není nikdo jiný než muzikant Marcus Tran (32), se kterým je už roky zasnoubená. Jak vlastně prožívá třetí těhotenství těsně před čtyřicítkou? Dokonce webu Knoflíkářky.cz jako jedinému prozradila zdrcující tajemství!
  • Martino, jak se momentálně cítíš?

Jedu už osmý měsíc, a stále je to ok, i když dítě už mě tlačí, takže se mi špatně sedí, leží, ale stále si říkám, že těhotenství mám lepší jak to druhé s Antoniem. To jsem se musela starat o Jessicu; vše bylo náročnější.

Teď mám dvě děti už velké, takže se obstarají samy, a naopak pomáhají ony mně. A jsou prázdniny, takže jsem skoro stále sama, protože někde poletují. Dovolená s dědou, teď jsou zase u svého otce v Tel Avivu čili já mám pohodu.

  • A co začátky těhotenství?

Nebyly úplně ideální, protože loni v srpnu nám dítě umřelo, takže jsme se dost obávali, aby to nedopadlo stejně. Proto se u nás do 4 měsíce o dítěti vůbec nemluvilo. Oba jsme se báli, aby bylo vše v pořádku, proto ani nejbližší do pátého měsíce nevěděli, že čekáme dítě. Ani moje klientky to nepoznaly.

Maskovala jsem to volným tričkem, normálně pracovala, a to pracuji i teď. Už jsme nechtěli procházet tím peklem co vloni. Bylo to dost psychicky náročné. Já si tím prošla už podruhé, takže jsem byla trochu obrněnější i vzhledem k tomu, že už dvě děti mám, ale Marcus to nesl špatně.

Marcus z toho vystrašený vůbec není. Miluje děti, jeho sestra má dvě. Ví, co ho čeká.

Sice se Martina obávala být matkou ve čtyřiceti, ale už se na prcka těší.
archiv Martiny Gavriely

  • Jak jsi zjistila, že čekáš vytoužené miminko?

Vzhledem k tomu, že už je to několikáté těhotenství a je mi skoro 40, tak svoje tělo znám dokonale. Vždy poznám každou změnu – i co tělo chce a co ne. Poznala jsem to hned. Dokonce dříve než těhotenský test.

  • Jak na to reagoval partner? A co tvé děti?

Marcus byl na koncertě někde na Moravě s celou kapelou. A když jsem mu to napsala, tak byl úplně rozhozený, myslím tím pozitivně rozhozený. Nemohl to nikomu říct a neměl u sebe ani cigarety, aby se uklidnil.

Sice se Martina obávala být matkou ve čtyřiceti, ale už se na prcka těší.
archiv Martiny Gavriely

  • Jaký je rozdíl mezi tím, když jsi byla těhotná ve 20 a teď ve 40?

S Antoniem jsem do sebe tlačila všechny ty hnusy – barevné limonády, barvené lentilky, sušenky. Vůbec jsem ve 20 letech neřešila, co jím. Prostě mám na to chuť, tak si to dám. Teď kromě toho, že řeším vše, co sním, tak nejím žádné barvené věci, objednávám bio zeleninu, piju domácí šťávy bez cukru. Teď vám nedají ani žádné vitamíny, jen kyselinu listovou nebo železo. Neprodají vám žádné léky ani bylinnou mastičku na nohy, prostě nic. Je to vše více hlídané, a to mě baví. Já teď nabrala 12 kilo, a to jen na ovoci a zelenině. Ujíždím na borůvkách, malinách a bílých broskvích.

  • Budeš rodit přirozeně, nebo císařem?

Rodit budu císařem. Musím. Mám dva předchozí císaře.

  • Víte, jestli to bude holčička nebo chlapeček?

Nevíme, co čekáme. Nenechali jsme si to říct. Máme kluka i holku, takže je nám to jedno.

Občas musí vyrazit někam na dámskou jízdu, aby si odpočinula.
archiv Martiny Gavriely

  • Jak vlastně prožíváš těhotenství po psychické stránce? Bojíš se, že přijdeš o klid, co máš teď? Anebo jsi tak natěšená, že už kupuješ výbavičku?

Nebojím se vůbec ničeho a už vůbec ne toho, že přijdu o klid. Z věcí jsem nakoupila jen maličkosti, jinak jsem sundala ty z půdy. Nakupovala jsem na děti v Izraeli, takže je vtipné, že to, co jsem sundala z půdy, dorazilo teprve teď k nám do Česka do obchodů. Co se týče věcí kolem dítěte, tak tím, že je to mé třetí, přesně vím, co jako matka využiju a co je úplně zbytečné, takže výbavu mám dost ořezanou.

  • Pro tvého partnera Marcuse to bude první dítě, je z toho vystrašený?

Marcus z toho vystrašený vůbec není. Miluje děti, jeho sestra má dvě, ví, co ho čeká. Děti jsou aktuálním tématem všude kolem nás. Ani pro jednoho z nás dítě není překážkou. Ani v cestování.

Řeči typu, že nemůžeme na dovolenou, protože máme malé dítě, dost dobře nechápu. Jessice bylo 8 dní, když prvně letěla letadlem do Tel Avivu, pak lítala každých 14 dní. Nikdy nedělala žádné scény. Naopak děti byly super, usnuly mi kdykoliv a kdekoliv. V letadle jsem je ještě musela budit, abych si je uvázala na sebe. Antonio od 4 měsíců lítá do Thajska.

Ba naopak bych řekla, čím dříve začnete, tím dříve si děti zvyknou a jsou bezproblémové. Stejně tak koncerty, už máme připravená sluchátka. Bude to dítě muzikanta, takže jsme připraveni na vše. Krom toho se povaha dítěte a geny otce projevují už teď. Na posledním sonu dítě zpívalo či mluvilo.

Nevíme, co čekáme. Nenechali jsme si to říct.

Bývala hvězdou VIP zpráv na Primě.
archiv Martiny Gavriely

  • Bude Marcus pomáhat se vším, či bude zdrženlivější?

Vzhledem k tomu, že si nedávám žádnou pracovní pauzu kromě 14 dní po císaři, budu pracovat normálně. Je to třetí císař a já jsem takovej voják, moc ty operace neprožívám. Do týdne normálně funguju, mám dobré tělo.

Hlídání jsme řešili. Marcus chce hlídat, takže si vyškrtáme diáře a budeme se střídat. Víkendy určitě budu hlídat já, protože Marcus má koncerty, a pak pár dní v týdnu Marcus.

Krom toho se na dítě těší celá Marcusova rodina, takže ségry i mamka, když bude potřeba, rády pohlídají. Když to bude kluk, tak i Antonio. Když to bude holka, tak se prý stěhuje do garáže. Takže chůva u nás potřeba není. Spíš se o dítě budeme hádat.

Osudovou lásku našla až u mladšího muzikanta Marcuse Trana, se kterým je několik let zasnoubená.
archiv Martiny Gavriely

Živíš se naplétáním vlasů, půjdeš na klasickou mateřskou, nebo budeš pracovat?

Budu pracovat. Děti jsou odrostlé, takže teď to bude jedno dítě. První 4 měsíce pořád spí, takže úplně v klidu. A pak to prostřídáme s Marcusem, jak jsem již psala.

Vždy jsem něco dělala. Nemyslím si, že matkám nějak pomáhá být jen na mateřské. Já budu pracovat 2 až 4 dny v týdnu a dítě budu mít vedle sebe, takže ho určitě zanedbávat nebudu. Nechci, aby mi změkl mozek a já mluvila jak infantilní magor. Je to šílené, jak se matky pak nedokáží bavit o ničem jiném. Určitě nebudu chodit bosa a nebudu dítě nosit v šátku. Asi tak bych to shrnula.

(luc)

Diskuze

reklama