Rozhovor s novopečenou maminkou Gábinou Laškovou: Porod jsem si paradoxně užila, pak přišlo peklo

30. Dubna 2018
Před měsícem se sympatická moderátorka Gabriela Lašková (28) stala maminkou rozkošného synka Benedikta. I když si novou roli maminky užívá plnými doušky a snaží se s chlapečkem najít společný režim, webu Knoflíkářky v otevřeném rozhovoru prozradila, že tomu tak na úplném začátku nebylo. Bojovala se vzbouřenými hormony.
  • Gabrielo, před měsícem jste se stala maminkou, jak si novou roli užíváte?

Jsem z ní naprosto nadšená a vyděšená zároveň. Myslela jsem si, jak všechno půjde jako po másle, ale nakonec mě nezaskočilo miminko, ale moje já. Nedokázala jsem vůbec ovládat svoje hormony. Kdo to nezažil, nepochopí.

  • Jak se to projevovalo?

Najednou jsem pořád brečela, nálady se mi měnily, přitom ani já sama jsem netušila, co se mnou je. První týden byl kritický. S miminkem se snažíte sžít, ale bojíte se, že něco pokazíte, do toho ty hormony. Asi jsem musela být na zabití. Manžel si se mnou asi užil, ale naštěstí je chápavý, vždycky mě objal a měl se mnou trpělivost.

  • Takže teď už je to lepší?

Musím říct, že každým dnem je to lepší a lepší. Sice stále nemám za sebou šestinedělí, hormony pracují, ale už si s nimi umím lépe poradit. A hlavně jsem si den ode dne v roli maminky jistější. Samozřejmě ten režim budeme asi ještě chvíli hledat, ale už je mi daleko lépe. Jsem opravdu ráda za to, že jsem maminka.

Sama moderátorka uznává, že mateřství není zrovna jednoduché.
Instagram

  • Jaký je váš syn Benedikt? Plačtivé, nebo hodné a spavé miminko?

Já mám snad to nejúžasnější miminko na světě. Nechci se chlubit, ale Ben opravdu neustále spí. Samozřejmě jsou občas noci, kdy nemůže zabrat a trochu ponocujeme, ale většinou o něm ani nevím. Někdy ho i na kojení budím. Lepší dítě jsem si opravdu nemohla přát. Já ho tak miluju.

  • Pomáhají vám s hlídáním babičky, chůva, anebo jste na to sama?

Sama na to nejsem, mám opravdu úžasného manžela, který mi s malým pomáhá, jak to jen jde. Je strašně trpělivý, učí se s Benem zacházet, všechno dělá se mnou. S babičkami je to těžké, protože jsou daleko a do toho ještě pracují. Vnuka samozřejmě milují a obletují, ale na hlídání to zatím není. Nad chůvou budeme možná přemýšlet, až se budu chtít postupně vrátit do práce.

Nemá už žádná poporodní kila navíc.
Instagram

  • A kdy návrat na televizní obrazovku na Primě plánujete?

Sama nevím, ještě je brzy o tom přemýšlet. Samozřejmě na první místě je Ben, chci si ho pořádně užít. Ale naštěstí má práce není tak časově náročná, takže po čase budu uvažovat o návratu. Možná to bude za půl roku, možná dřív, či déle. Uvidím podle syna, ten je pro mě prioritou, i když práci k životu taky potřebuji. Práce v televizi mě naplňuje a ráda bych u ní zůstala.

  • Rodila jste přirozenou cestou?

Ano, rodila jsem přirozeně. Benovi se na svět nejdřív moc nechtělo, dokonce jsem přenášela, ale nakonec vše proběhlo hladce. Vím, že to bude znít divně, ale já měla opravdu krásný porod, užívala jsem si ho a chci na něj s láskou vzpomínat.

  • Jak je možné, že jste si porod tak užila?

Prostě jsem si ho chtěla užít, připravovala jsem se na něj. Nebudu tvrdit, že jsem ho měla bezbolestný, to vůbec ne. Ale měla jsem po celou dobu u sebe manžela, který mě držel za ruku a uklidňoval. A i lékař s porodní asistentkou byli skvělí. Já na něj opravdu nevzpomínám ve špatném, ale jako na něco, co mi navždy změnilo život a dalo v něm krásný směr.

Benedikt je opravdu sladké miminko.
Instagram

  • Vím, že je brzy, ale chtěla byste mít další dítě?

Určitě bych nechtěla, aby byl Ben jedináček. Já jsem ze tří dětí a manžel taky, takže bychom chtěli velkou rodinu. Nevíme, jestli tedy zrovna tři děti, ale ještě jedno bychom si přáli. Jak jsem říkala, Ben je zlaté miminko, já bych se dalšího nebála.

(luc)

 

Diskuze

reklama