Rozhovor s reportérkou Bárou Divišovou: S dcerou žádný režim nemáme

13. Prosince 2017
Ještě nedávno žila Bára Divišová (32) jenom svou prací a skoro neznala soukromý život, lidem přes televizní obrazovky hlásila i dosti děsivé zprávy. Až jednou musela naprosto zabrzdit – stala se totiž maminkou dcery Žofinky.

Reportérka Televizních novin na Nově byla do své práce naprosto zapálená. Když šlo o nějakou reportáž, neviděla ani neslyšela, prostě chtěla přinést co nejvíce informací televizním divákům, aby byla lepší než konkurence. Vždycky chtěla odvést jen tu nejlepší práci.

Pak ale přišlo na svět malé klubíčko lásky jménem Žofie, které sympatické Báře naprosto převrátilo život naruby. Už se za ničím nehonila, naprosto se zastavila a užívala si novou roli – být něčí maminka.

Sice už se pomalu tato krásná brunetka vrací na televizní obrazovky, ale na prvním místě je dcera. A nám poskytla věru hodně otevřený rozhovor, jak ji mateřství změnilo pohled na celý svět.

 • Báro, máte malou holčičku Žofku, podle čeho jste vybírala tak nezvyklé jméno? Většina z nás ho má spojené s kreslenou opičkou.

Ona Žofka je tak trochu opička. Ne, vážně. Moje prababička se jmenovala Žofie, takže jméno jsem dala dceři po ní. Byla maličká, ale strašně energická a chodila fandit na fotbal.

 • Přála jste si víc holčičku, nebo chlapečka?

Kluka. Myslela jsem si, že bych si s ním lépe rozuměla, protože mezi kluky jsem vyrůstala... Když mi ale řekli, že to bude holčička, ani to se mnou nehnulo a začala jsem se těšit na holku. Je to moje nejlepší kámoška. 

 • Jak jste prožívala těhotenství?

No, jak kdy. Strašně jsem žrala a skoro celý ho prospala. Kolikrát jsem vytuhla i v práci. Ke konci mě už trochu ovládaly hormony, takže sem byla taková hodně plačtivá, ale naštěstí jsem to vnímala, nejbližšímu okolí přiznala a všichni pak byli shovívaví… Díky za to!

 • Váš partner už má z prvního vztahu dceru, jak spolu holky vycházejí?

Můj chlap má z předchozích vztahů dokonce tři děti. Žofka je benjamínek a všichni na sebe reagují skvěle. Nejmladší Isabelka, která u nás tráví nejvíc času, ji miluje – a to nepřeháním. A Žofka je vždycky jak u vytržení, když k nám sourozenci přijedou na prodloužený víkend. Jsem vděčná, že ty vztahy (i s maminkami ostatních dětí) máme, jaké máme. Fakt... Chodíme k nim na rodinné oslavy a tak, jejich mámy jsou skvělý ženský. Fakt. Můj chlap si vždycky uměl vybrat.

Bude z holčičky také jednou reportérka?
archiv Báry Divišové

 • Jakou výchovu byste ráda preferovala?

Ráda bych dceru nechala, ať je sama sebou. Chci, aby ke mně měla důvěru a aby mě vnímala jako parťačku, která to s ní myslí dobře. Původní profesí jsem učitelka v mateřské škole, tak snad budu vědět, jak její povahu ukočírovat, aniž bych ji změnila... Nechci, aby v dospělosti zjišťovala, kdo a jaká vlastně je. 

 • Máte s Žofinkou přísný režim, přes který nejede vlak, nebo to prostě necháváte plynout?

Nemáme. Já taky neusínám každý den na minutu ve stejnou dobu.

 • Nedávno jste se dokonce vrátila na televizní obrazovky. To vám tak práce chyběla?

Strašně dlouho jsem měla práci v hodnotovým žebříčku na prvním místě. Musím se přiznat, že když jsem byla doma, začala jsem vymýšlet „chujoviny“, které by mi tu práci nahradily. Začala jsem se třeba strašně realizovat v kuchyni, ale stejně mě to neuspokojilo. Pak mi došlo, že moje práce mi je – a vždycky byla – koníčkem... 

Televize mi vyšla vstříc, abych se mohla vrátit a Žofka tím netrpěla. Pracuju na poloviční úvazek, změnila jsem pořad, směny si můžu dopředu naplánovat.

Malá Žofinka obrátila známé reportérce život naruby.
archiv Báry Divišové

 • Jak se dá skloubit práce s mateřskou "dovolenou"?

Jak kdy. Samozřejmě mi dcera někdy moje plány bojkotuje. Třeba když si maluju, že něco udělám až usne, a ona má „prudivou“ do jedenácti večer. To k tomu ale patří.

 • Chtěla byste ještě jedno miminko?

Čtyři děti stačí, drahoušku! 

 • Co vám mateřství vzalo a co dalo?

Strašně ráda bych zase šla s kámoškama večer na pařbu. Těch věcí, co mi Žofka dala, je ale víc. Třeba to, že už nikdy nebudu sama.

Malá Žofka už jako velká profesionálka natáčí seriál Ulice.
archiv Báry Divišové

 • Vaše dcera začala "hrát" v Ulici dceru Bedřicha a Jindry. Chtěla byste, aby v showbyznysu pracovala? 

Těžko říct. To si bude muset rozhodnout sama. Zatím si to užívá, má strašně ráda pozornost. Setkala jsem se ale i s názory, že jsem krkavčí matka a rozhoduji o něčem, na co nemám právo... Ale kdybych viděla sebemenší náznak, že jí něco nevyhovuje, stopla bych to. Zatím je ale na place skvělá a všichni si ji chválej, že takhle v pohodě miminko se jen tak nevidí.

Bára Divišová (* 30. prosince 1984, Jihlava) je česká televizní reportérka a moderátorka, známá díky působení v TV NOVA. V roce 2004 nastoupila na pozici regionální reportérky TV Vysočina v Jihlavě, v témže roce pak využila pracovní nabídky a přestěhovala se do Českých Budějovic, kde působila jako reportérka regionální zpravodajské relace Minuty regionu v TV Gimi a moderátorka v regionálním studiu RTA Jižní Čechy. V roce 2007 odešla do Prahy a začala pracovat v redakci domácího zpravodajství TV NOVA, odkud po roce přešla do redakce publicistického pořadu Střepiny. V roce 2015 z publicistiky odešla zpět do domácí redakce zpravodajství TV NOVA.

(luc)

 

 

Diskuze

reklama