Rozhovor se zpěvačkou Karolinou Gudasovou: V USA jsem rodila císařským řezem, holčička se zasekla v půlce cesty

31. Ledna 2018
Známá muzikálová zpěvačka Karolina Gudasová (25) na čas pověsila kariéru na hřebík, aby se mohla starat o malou dcerku Emilku a úspěšného hokejistu Michala Neuvirtha (29), kterého si brzy vezme za muže. Jak se ale vypořádávala s mateřstvím, když žije ve Spojených státech daleko od rodiny a kamarádů? Karolina se nebála a otevřeně v rozhovoru pro Knoflíkářky přiznala, jak to všechno opravdu cítí.

Sestra známého hokejisty Radka Gudase si vysnila, že bude známou zpěvačkou. Karolině se opravdu povedlo prosadit se v českém showbyznysu, ale když její hvězda stoupala vzhůru, tak se jí život obrátil vzhůru nohama. Potkala životní lásku Michala Neuvirtha a odstěhovala se za ním do Ameriky. Netrvalo dlouho a pár se dočkal krásné holčičky. Ale jak to s jejich vztahem bude dál? Jak se vyrovnávají s novou rolí maminky a tatínka?

 • Karolino, stala jste se maminkou krásné holčičky, jak vám to změnilo život?

Život se mi změnil už dva měsíce před narozením Emilky, protože jsem přestala pracovat a odstěhovala se za Michalem do Philadelphie v Americe. Už to samo o sobě byl veliký skok. Po narození naší dcery se změnilo to, že se celý náš svět točí kolem ní. Předtím se vše točilo kolem hokeje a hraní a najednou je tam jen ona a pak dlouho nic.

 • Je něco, co vás na mateřství opravdu hodně zaskočilo?

Věděla jsem, že to bude náročné, ale hodně mě překvapilo, jak je těžké si ráno třeba dát sprchu.

 • Rodila jste ve Spojených státech?

Chtěli jsme, aby mohl být Michal u toho a termín porodu jsem měla na začátku hokejové sezóny, takže jsem rodila v Americe. Rodila jsem císařským řezem, protože se nám holčička neotočila a zasekla se v půlce cesty.

Karolina se už pomalu vrací k práci.
archiv Karoliny Gudasové

 • Jak jste se vypořádala s tím, že nemáte za Atlantikem babičky, takže jste na vše sama? Využíváte chůvu?

Moje mamka tu byla prvních pět týdnů a pak přiletěli Michalovi rodiče na dva týdny. Bylo moc fajn, že mi pomohli v šestinedělí, protože Michal byl málo doma a po císařském řezu jsem nebyla hned plně funkční.

Většinou, když potřebuji něco zařizovat nebo si jít zacvičit, tak se to snažím naplánovat, aby mohl hlídat Michal, a když je to nejnutnější, mám tu jednu paní, která mi Emilku jednou za čas pohlídá. 

 • V USA jste žena v domácnosti, v Čechách jste známou muzikálovou hvězdou. Jak jste se vypořádávala s tím, že jste se na čas musela vzdát kariéry?

Když se mi narodila Emilka, nemusela jsem se s ničím vypořádávat, přišlo to samo a přirozeně. A navíc se do Čech budu vracet si trochu zapracovat. Budu hrát v Mefistovi, v Mýdlovém princi, také v divadle Semafor a v létě mě například čeká opět moderování Hokejek pro Kluka Puka v Mikulově.

Malá Emilka Neuvirthová je sladkost sama.
archiv Karoliny Gudasové

 • Teď jste se na chvíli vrátila do Čech kvůli muzikálu Mefisto, jak dcera snášela let a časový posun?

Tím, že je malinká, tak to snáší dobře. Let do Evropy prospala a dva dny poté byla unavenější, ale už je úplně srovnaná a drží si svůj režim.

 • Máte nějakou radu, jak v pohodě cestovat s miminkem?

Každé miminko je jiné, ale osobně si myslím, že bylo super, když jsem brali Emilku všude sebou. Od pátého týdne se mnou chodí na hokej, jezdíme aute, vlakem. Je zvyklá být mezi lidmi a nemá problém kdekoliv usnout. Důležité je být asi v pohodě a miminko to pak cítí a je také klidné.

Zpěvačka s partnerem a malou dcerkou podporují Nadaci Jakuba Voráčka.
archiv Karoliny Gudasové

 • Váš partner je úspěšný hokejista a na ledě drsňák, ale s dcerou určitě pookřeje, nebo je opak pravdou?

Myslím, že větší drsňák než Michal je rozhodně můj brácha Radko, který je brán na ledě za zlého muže. A asi každý chlap je trochu drsný, ale potom, co dostanou do rukou svoji dceru, jsou jako vyměnění.

 • Asi je brzy, ale už si promýšlíte, čím by vaše holčička mohla být?

Rozhodně ji nechceme do něčeho tlačit. Víme, že ji povedeme ke sportu a hudbě.

 • Co kdyby přišla s tím, že chce být také zpěvačkou?

Když ji to bude bavit a bude mít talent, tak proč ne! Musí si najít sama cestu, jakou se vydá.

Zamilovaný pár se svého vytouženého miminka nemohl dočkat.
archiv Karoliny Gudasové

 • Budete chtít žít v Americe, či se plánujete někdy v daleké budoucnosti vrátit do Česka?

Po partnerově kariéře bychom se chtěli usadit v Čechách už hlavně proto, že tam oba máme rodiny, a to je jedna z věcí, která nám za mořem chybí.

 • Jakou výchovu preferujete? Kamarádskou, nebo přísnou?

Na to je ještě dcera moc malinká, abych stoprocentně věděla, jaká dcera bude, respektive jaká výchova bude fungovat. Rozhodně bych si vedle sebe chtěla vychovat parťačku do nepohody.

Malá Emilka se má čile k světu.
archiv Karoliny Gudasové

 • Plánujete další miminko?

Určitě bychom si v budoucnu alespoň jedno miminko ještě přáli, ale za jak dlouho to bude, to nevíme. Necháme to osudu, protože ten to umí zařídit nejlépe.

(luc)

 

Diskuze

reklama