Rozhovor se zpěvákem Václavem Noidem Bártou: Dcera se ráda předvádí, asi bude po mě

30. Ledna 2018
Na pódiu působí zpěvák Václav Bárta (37), zvaný Noid, jako drsňák, který má všechny na háku. Ale jakmile je se svou dcerou, tak se rozněžní, že ho ostatní nepoznávají. Sice se s maminkou tříleté Terezky rozvádí, ale oba se snaží, aby holčička žádné změny nepocítila. Jak toho docílili? O tom si přečtěte v otevřeném rozhovoru pro Knoflíkářky.

Rocker si vždycky potrpěl na image drsného muže, se kterým si nikdo nebude zahrávat. To ale ještě netušil, co s ním udělá role tatínka malé princezničky. Od té doby, co se narodila, ukázal mnohokrát něžnou duši, která v přítomnosti Terezky vždycky pookřeje.

Pro svou princeznu chce jen to nejlepší a její budoucí nápadníci to s ním budou mít opravdu hodně těžké. Ale více o výchově, rozvodu a budoucí kariéře Noidovy dcerky si přečtěte v upřímném rozhovoru.

 • Vašku, před třemi lety jsi se stal poprvé tatínkem. Jak ti to změnilo život?

Můj život je úplně naruby. Ale myslím to v dobrém slova smyslu. Ono se říká, že tě dítě změní a je to to nejhezčí, co může být. Když to ale nezažijete na vlastní kůži, tak to nikdy nepochopíte, protože prostě nevíte. Ale je to pravda. Prostě to dítě je pro mě všechno. Všechno, co dělám, tak to dělám samozřejmě i kvůli sobě, ale neméně i pro dceru. Začal jsem i cvičit kvůli tomu, abych jí déle vydržel a mohl ji chránit. Pracuji na sobě, aby na mě mohla být pyšná.

 • Nepřál sis místo holčičky kluka jako prvorozeného nástupce?

Za začátku ano, oni nám totiž lékaři na začátku říkali, že to bude kluk, asi pět měsíců, takže jsem měl připravené jméno Vašík, naplánoval jsem si, že bude chodit na thaibox a takové klučičí věci. Že mu budu zakazovat motorky a tak. A najednou nám řekli, že to nakonec bude holčička. A já jsem si říkal „aha, tak teda holčička“. Ale jak se narodila, tak jsem si řekl, že jsem radši, že je to dcera, protože ty holčičky jdou prostě víc k tatínkům, jsou to naši mazánci.

Svého tatínka nejvíce miluje, když hraje v muzikálu Madagaskar.
archiv Václava Bárty

 • Takže Terezku co nejvíce rozmazluješ?

Samozřejmě, ale zas ji nechci kupovat vše, co chce. Teď miluje všechno, co se týká Frozen, chce všechno od Elsy a Anny, takže když je hodná, tak jí přinesu nějakou blbůstku s touto tématikou, třeba karty, figurky nebo ponožky. Když ale zlobí a je vzteklá, tak napočítám do tří, aby se uklidnila. Když to neudělá, tak jí všechno seberu. Většinou ale řekne: „tak jo“ a je zase hodná.

 • Preferuješ tedy takovou tu kamarádskou výchovu?

Spíš ano. Nikdy bych ji nezmlátil! To se podle mě vůbec nemusí. Výchova je o něčem jiném, není o mlácení. Je to podobné – možná mě kvůli tomu někdo nařkne –, ale ty děti jsou hodně podobné zvířatům, je to příroda. Psa bys taky neměl mlátit. Ty musíš dítěti nebo tomu pejskovi, když jsou na něčem zaseklí – ten pes třeba vrčí nebo dítě nechce něco udělat –, tak musíš, respektive je nejlepší odvést pozornost někam jinam. Já třeba řeknu, když kvůli něčemu zlobí: „Terezko, podívej veverka", a ona se jí hned změní nálada a už se zase směje. Funguje to opravdu dobře. Nemusíš ty tvory ani mlátit, ani na ně řvát. Naopak!

 • Takže jsi nikdy nezvýšil hlas, nebo nedal dcerce na zadek přes plenku?

Když už je to hodně, tak nějaký jemný plácanec není od věci. Ale jen takový lehký, výchovný, žádná rána. Aby věděla, že když na ni takhle sáhnu, tak aby věděla, že už to opravdu hodně přehnala. Ale to se za tu dobu stalo asi jen dvakrát.

Terezka se ráda předvádí po tatínkovi.
archiv Václava Bárty

 • Co budeš dělat, až bude Terezka v pubertě? Budeš ty její kluky odhánět vidlemi, střílet?

Takhle to nebudu moct dělat, to bych byl ten nejhorší táta. Musím jí vysvětlit, že musí být slušná holka, nesmí lítat od jednoho kluka ke druhému, že se prostě o sebe musí starat sama. A s tím frajerem si také sednu a budu mu muset vysvětlit pár věcí, jak se k mé dceři bude chovat (Vašek zatíná čím dál tím více svaly, pozn. red.).

 • Představuješ si už teď, co jednou tvoje dcera bude dělat za práci? Co kdyby přišla s tím, že chce být zpěvačkou?

Já myslím, že jednou přijde. U Gabči vidí, že maminka stepuje, stepovala třináct let, teď se k tomu vrátila, a u mě vidí to zpívání. Já jsem se jí jednou ptal, co by chtěla dělat, ona říkala, že chce stepovat v Madagaskaru (muzikál, kde Vašek zpívá, pozn. red). Takže si to spojila dohromady. Miluje se předvádět, to má po mně. Miluje jeviště, miluje světla, miluje mikrofony, tanečníky, miluje, když do toho může zpívat a tančit, předvádět se a lidi do toho tleskají, to ona žere. 

 • Takže kdyby se rozhodla pro showbyznys, nebudeš jí to zakazovat?

Dneska to řekl krásně Martin Dejdar o své dceři, která teď hraje v jednom filmu: že ji nechá, podívá se na ni, a když zjistí, že jeho dcera talent nemá, tak se jí to bude snažit rozmluvit. Protože je to pak strašně těžký v téhle branži, když někdo nemá talent, ale hrozně chce, má to strašné nástrahy. Já to mám stejně: podívám se na ni, a když to tam nebude, tak řeknu: „Terezko, nechceš třeba začít malovat?" Radši to udělám takhle, než ji nechat trápit bez talentu. 

Svého tatínka nejvíce miluje, když hraje v muzikálu Madagaskar.
archiv Václava Bárty

 • Co kdyby chtěla být po mamince Gábině Dvořákové modelkou?

(Kroutí hlavou.) To bych asi rád nebyl. Samozřejmě, kdyby to byl její koníček, že se občas někde vyfotí, ale aby chodila přehlídky, aby se snažila být Miss a tyhle věci, tak s tím nesouhlasím. Mně to přijde prostě zbytečné. Je to hrozně malé, hrozně povrchní, je to hrozně nebezpečné. Nechci, aby byla modelka. Jedině, že bych s ní byl pořád.

 • Neměl bys problém, kdyby si třeba našla přítele v tvém věku?

Asi bych úplně nadšený nebyl. Ale dneska i padesátníci vypadají dobře. A kdyby to byl sympaťák jako já, tak bych to asi zkousnul. Ne, zatím nevím, ještě jsem tohle neřešil. Kdyby jí ale bylo třicet a měla padesátiletého, tak je to v pořádku, ale kdyby jí bylo osmnáct a jemu padesát, tak by to asi bylo divný. První lásky by si měla zažít se stejně starým klukem. 

 • Chodí Terezka do nějakých kroužků?

Vodíme ji samozřejmě do kroužku do Strakonic, kam ji vozí občas Gabča, občas já. Říkají tam různé říkanky, zpívají tam, dělají lehký tanečky, trošku nějakého zpívání. Další kroužek je pro ni divadlo, takže ji vodím na svá představení. Třeba zrovna teď přijde s babičkou podívat se na muzikál Sestra v akci, kde hraju. To ona miluje. Napodobuje tanečnice a tak.

Roztomilá holčička je ráda s tatínkem v divadle, kde se ráda předvádí.
archiv Václava Bárty

 • Teď máme asi trošku nepříjemnější otázku, intimnější, ale jak jste zvládli se stále ještě manželkou, aby vaše dcera netrpěla tím, že se rozvádíte?

Nakonec, zaplať pánbůh, se na druhé straně rozsvítilo a je to dobré. Myslím, že jistou roli v tom sehrál jeden nejmenovaný našeptávač, který je naštěstí pryč. Ať našeptává a otravuje někoho jiného. Myslím, že ten to mezi námi hodně zapálil – ten obrovský, hnusný oheň. Teď je to ale úplně super. Já třeba přijedu do Budějovic, kde teď holky bydlí, jdeme do zoo, do kina, nebo jdu ke Gabče domů, jsem tam třeba pět, šest hodin, jsem tam s nimi, fungujeme jako rodina. Dostanu najíst, nebo já něco uvařím. S Terezkou si hrajeme, s Gabčou spolu normálně kecáme, úplně v pohodě odjedu a je to super. 

 • Jak jste Terezce vysvětlovali, že spolu nebydlíte a má vlastně dva domovy – v Budějovicích a v Praze?

Ona byla tak malinká, když s ní Gabča odjela, a navíc tam má babičku, takže ví, že tam vždycky jezdila na prázdniny. Takže ona to tam zná. Nebylo úplně potřeba jí to vysvětlovat. Ona to tedy ví, že tam má babičku a dědu, je tam s maminkou, a s tatínkem bydlí v Mukařově. Ona prostě má teď dva domovy. Já nevím, jestli jí to vysvětlovat, když se na to neptá. 

Vašek s Terezkou vypadají jako reklama na roztomilost.
archiv Václava Bárty

 • Přál by sis ještě další děti?

Asi jo, ale teď jsem v takovém stavu, že tu Terezku tak miluju, že si to nedokážu představit. Přišlo by mi, že bych Terezku podváděl, kdybych měl teď další děti. Navíc by to bylo náročnější, protože by to byla jiná rodina. Ale myslím si, že to jednou tak dopadne, že ještě jedno dítě budu mít.

(luc)

 

 

 

Diskuze

reklama