Trojnásobná maminka Martina Gavriely (40): Syna na sociální sítě nedám, děti mi kvůli tomu už šikanovali

26. Března 2019
Někdejší moderátorka Martina Gavriely (40) porodila, ačkoli je už maminkou dvou puberťáků. Jaké je to mít dítě v pokročilém věku? Jak se se sourozencem smířili dospívající adolescenti? Modelka v exkluzivním rozhovoru prozradila pikantnosti ze svého soukromí.
 • Martino, stala jste se maminkou ve čtyřiceti. Jak snášíte malé miminko?

Ano, stala. A jsem za to vděčná. Troufám si říct, že prožívám nejkrásnější období. Člověk těhotenství a následně dítě bere zodpovědněji. Ví, že už to není samozřejmost, a užívá si každou minutu. Když jsem měla první dvě děti, tak jsem nebyla tak v klidu jako teď díky zázemí, zkušenostem a vyrovnanosti.

S prvními dvěma dětmi to byl masakr. Odešla jsem od manžela a měla 21měsíční Jessicu a 7denního Antonia bez alimentů a s hypotékou na krku, takže to byl pro mě spíš maraton: vše poplatit a obstarat.

Teď jsme na to dva, nebo vlastně čtyři. Děti pomáhají. A náš nejmladší je pohodový, hodný. Dokonce jsem volala doktorce, jestli není nemocný, že ani nebrečí a stále jen spí.

 • Pociťujete věk nějak více, když teď musíte běhat kolem dítěte?

Fyzicky vůbec. A jsem zodpovědnější, protože člověk za těch 40 let posbírá neuvěřitelné množství příběhů, co se komu stalo, a zkušeností, takže jste už pak tak "poťapaní", že když jdete natankovat benzín do auta a pak jdete zaplatit, tak si berete dítě s sebou, protože znáte x případů, kdy ukradli auto i s novorozencem.

Sice se Martina obávala být matkou ve čtyřiceti, ale už se na prcka těší.
archiv Martiny Gavriely

 • Říkala jste, že máte spavého syna, ale dává vám také zabrat?

Mám zlatého a vymodleného syna. První měsíc jsem vstávala jen dvakrát za noc, nyní spí 7 až 8 hodin vkuse. Už se to úplně bojím někde říci, protože všem kolem nás děti vůbec nespí. Ale mně spaly dobře i ty dvě starší. 

S malým jsme měli jen jednu krušnou noc v porodnici a teď jsem měla tři složitější dny, protože měl horečky a zánět sluchovodu, takže měl slabé spaní a vrzal v noci tak, až jsem trpěla s ním. Ale žádný pláč, řev či scény. 

 • Kojíte ještě?

Ano. A ještě asi chvilku budu. Mám více a více mléka a konečně bez bolestí a problémů. Ty začátky byly těžší ať už kvůli císaři, tak silikonům, ale vybojovala jsem si to. Ani jednou mě nenapadlo to vzdát, i když to bolelo, nebudu lhát. Měla jsem zánět a prsa tvrdá jak beton. 

Vytrpěla jsem si, ale díky sestřičce ze sokolovské porodnice Gábině Hudlické, kterou jsem měla 24 hodin na telefonu, kdykoli jsem potřebovala, jsme to společně daly.

Dcera dává Martině dost zabrat.
archiv Martiny Gavriely

 • Jak si vlastně na brášku zvykly vaše starší děti? 

Ano, tak jistě, nikdo tu moc nestál o malé miminko, hlavně když znáte příběhy, jak se nikdo v baráku nevyspí a starší sourozenci se musí starat o ty menší. Krom toho u nás máme pubertu u obou... 

Ale pro mě, musím říci, nastalo velké překvapení: 3320g spojilo celou rodinu dohromady a vneslo do našich životů pozitivní náladu. Všichni se tu o něj pereme, staráme se o něj a moc rádi.

 • Jaký je váš partner Marcus tatínek?

Marcus je úžasný a milující otec. Myslím, že lepšího bych horko těžko hledala. Zvládá vše kromě kojení. 

 • Pomáhá vám s malým? 

Umí koupat, přebalovat. Mohu mu malého v klidu předat a na tři dny odjet. Mléko má zamražené.

 • Proč jste mu dali jméno Lee? 

Protože se nám líbí. Lee je sice americké jméno, ale hezky to k sobě sedí – Lee Tran. Marcus má příjmení po svém otčímovi, který je Vietnamec. Takže náš syn má americké jméno a vietnamské příjmení.

Puberta je to nejhorší, co moderátorku potkalo.
archiv Martiny Gavriely

 • Proč ho nechcete ukázat a na sociální sítě dáváte jen fotky bez obličejíčku?

Antonio s Jessicou byli oba vláčeni bulvárem, aniž by se jich někdo zeptal. Vlítla jsem do showbyznysu rovnýma nohama a děti se mnou. Jediné, co jim to přineslo, byla šikana ve škole ať od spolužáků, tak i od učitelů.

Ani já, ani Marcus už v showbyznysu nejsme, tak nevidím důvod, proč bych měla vystavovat dítě a nahánět skrze něj sledující na sociálních sítích. Navíc mnoho lidí mělo rasistické poznámky...

 • Kdyby tomu příroda dala, šli byste ještě do dalšího miminka?

Ano, miluju děti, měla bych klidně ještě tři, kdyby mi to věk dovolil. 

 • Vlastně jste nepřestala pracovat a stále prodlužujete vlasy. Dá se miminko skloubit s prací?

Ano, pokud si práci můžete naplánovat jako já své podnikání. 

(luc)

Diskuze

reklama