Trojnásobná maminka Tamara Klusová: Občas funguji jako robot

14. Listopadu 2017
Manželka zpěváka Tomáše Kluse Tamara (29) se nedávno stala trojnásobnou maminkou. Ale sama v rozhovoru přiznává, že vše není zalité sluncem, jak to na první pohled vypadá.

Bývalá zpěvačka Tamara Klusová se vzdala své kariéry pro blaho rodiny. Své tři děti – dcery Josefínu a Jenovéfu a syna Alfréda – miluje nade vše v životě, ale bez pomoci své maminky by se asi zbláznila. Manžel pořád někde koncertuje, tak je často na všechno sama. Ale i v takovém pořádném zápřahu nezapomíná na potřebné. Potkali jsme ji totiž na Národní potravinové sbírce v Tescu, kde nám poskytla rozhovor.

Proč jste se rozhodla, že Národní potravinovou sbírku podpoříte?

Protože si myslím, že si lidi mají pomáhat; jsme všichni „jedno“ a je důležité, abychom si pomáhali napříč všemi možnými charitami.

V sobotu jste v rámci sbírky udělala nákup za šest a půl tisíce, to není málo; je to pro tak velkou rodinu, jako jste vy, běžná částka, kterou utratíte v supermarketu?

Když jde o dobrou věc, jako je tato, určitě to neřeším, ale šest tisíc korun je pro mě velká částka, ale vzala jsme to, co jsme cítila, že bych měla vzít, a hlavně kdybych toho vzala málo, tak by se to Tomášovi (manžel) určitě nelíbilo. On je ve znamení býka a má rád všeho dostatek, takže jsem mu – alespoň ve svých očích –udělala takový dostatečný nákup, který snad pomůže několika rodinám.

Manželé Klusovi chtějí hlásat lásku.
Facebook.com

V jakých částkách se pohybují nákupy tak velké rodiny, jako je ta vaše?

Když už se vydáme na nákup, abychom tam nejezdili každý den, je to okolo těch dvou až třech tisíc korun. A nakupujeme tak jednou týdně.

Celá tato akce samozřejmě řeší i plýtvání potravinami. Jak se dojídaní či nedojídání řeší ve vaší rodině plné dětí?

U nás se dojídá a tím, že žijeme u lesa, tak vlastně kompostujeme, třídíme odpad a zbytky, co nejvíc to jde. Já vařím na přání svých dětí a svého muže, takže se u nás opravdu dojídá.

Ráda by měla co největší rodinu.
Facebook.com

A co všechno vaříte? Maso nebo jen vegetariánská jídla?

Tomáš je vegetarián, takže pro něj vařím čistě vegetariánskou stravu, dcera Josefína miluje maso, takže té vařím hlavně maso a řízky a já, protože kojím a nejmenší Jenovéfa je alergická na mléko, tak jsem teď taková veganka, která si ale dává alespoň ryby, nejsem tedy úplně na rostlinné stravě.

Ona měla šílenou alergickou reakci, takže jsem vysadila různé alergeny, mléčné výroby. Miluju sýry, takže jsem se musela vzdát své největší "lásky". Teď opravdu žiju nejzdravěji, co jsem kdy žila. Nikdy jsem maso úplně nejedla, takže to tak těžký nebylo, ale musím říct, že co jsem si takhle upravila jídelníček, cítím se velice dobře.

Kolik se tedy u vás denně vaří různých jídel, pakliže se sejde celá rodina?

Vařím dvě teplá jídla a připravuji snídaně. Už to mám vychytané, je to většinou veganské a až nakonec přidávám třeba maso. Ale pečeně opravdu nepřipravuju. Vařím hodně italskou kuchyni, těstoviny na všechny možné způsoby, kuskus, rizota a Tomáš má třeba moc rád zeleninové karbanátky, protože pak má pocit, že si dává řízek.

A co teda ty po masu toužící děti?

Josefína právě nejvíc miluje řízky. Ta by je mohla jíst od rána do večera.

Máte tři poměrně malé děti, manžel asi často koncertuje, jste tedy pořád na všechno sama?

Úplně normálně se přiznávám, že jsme velmi často s mojí maminkou, která mi pomáhá. Teď má čas, takže když potřebuju, tak pohlídá, je většinou u nás. Ale musím říct, že když jsem s těmi dětmi sama, mám už určitý systém.... Nezastavím se a jedu tedy jako robot, který funguje od sedmi ráno do osmi do večera – jedu nonstop, ale vyhovuje mi to víc, protože si to dělám tak, jak potřebuju já, a všechno má vlastně svůj řád.

Skončí jen u tří dětí?
Facebook.com

A chodí už některé z dětí do školky?

Josefína teď začala chodit do školky, ale chodí jen na tři dny v týdnu, protože Tomáš je o víkendech pryč, tak aby spolu pobyly, je pak dva dny doma. Ale úplně upřímně, je tam spíš sporadicky, protože my dost výletujeme a podnikáme spoustu věcí, takže v té školce taky tolik času netráví. Jelikož je ale velmi společenská, chce tam vlastně docela být. Kdyby si to nepřála, možná bych ji ještě ani do školky nedávala, ale ona to prostě vyžaduje.

(luc)

Diskuze

reklama