Žijeme v době, kdy dávat vlastnímu dítěti pusu na rty je tabu! Není to smutné?

2. Ledna 2019
Jaký máte názor na pusinkování svých dětí? Vnímáte to jako něco obtěžujícího nebo nechutného? Dnešní doba přináší opravdu zvláštní názory, a tak když známý fotbalista zveřejní fotku, na které dává své dceři pusu, dočká se pořádné kritiky. Proč?

Smí rodiče líbat své děti na rty nebo je to sexuální harašení a něco naprosto nepřístojného? Naposledy se obrovské vlny kritiky dočkal slavný a sexy fotbalista David Beckham. Ten na sociálních sítích zveřejnil snímek se svou dcerou, kterou líbal na rty. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Čím se provinil? Však nelíbali i nás naše rodiče na rty?

Fotbalista je na kritiku podobného charakteru již zvyklý, protože to není jeho první případ, kdy po zveřejnění fotky s dětmi nedostal zrovna pochvalu. Komentující označují Davidovo chování za divné, příliš intimní nebo dokonce až sexuální. Vážně se naše společnost dostala až sem?

Australský Daily Mail se celé kauze věnoval, a dokonce oslovil dva odborníky z oboru psychologie. Zajímavé je, že každý z těchto odborníků má na téma odlišný názor. Fiona Martin z Univerzity v Sydney emotivní vztah rodičů a dětí velmi podporuje a na chování fotbalisty nevidí nic špatného. Americká dětská psycholožka Charlotte Reznick zase tvrdí, že takového příliš intimní chování může dítě mást, dráždit, či dokonce narušovat. 

Světe div se, ale dát vlastnímu dítěti pusu ho může mást...

(kri)

Témata: výchova , rodiče , děti , polibek , pusa

Diskuze

reklama