4 otázky, které by měly zaznít u každého pohovoru: Nebojte se zeptat!

3. Dubna 2019
Nebojte se na pohovoru ptát se a zjišťovat.
Zdroj facebook
Chystáte se na pracovní pohovor a opět cítíte tu známou trému v břiše? Nebojte se ptát a ani si klást požadavky, vždyť v práci trávíme více než polovinu dne.

To, že se na pohovor máte pěkně obléct, naladit se na příjemnou a pozitivní vlnu a připravit si pár otázek, snad už pro nikoho není tajemstvím. Pokud ovšem stále přemýšlíte, na co se zeptat a na co raději ne, poradíme vám. Tyto 4 otázky by rozhodně měly zaznít.

1. Popište mi pracovní den

Sice víte, na jakou pozici a v jaké firmě se hlásíte, to ovšem neznamená, že víte, jak takový běžný den v práci vypadá. Dozvíte se tak představy zaměstnavatele.

2. Jaké největší překážky mě na této pozici mohou potkat?

Není sice dobře malovat hned čerta na zeď, ovšem nebojte se zeptat, jakým výzvám se budete muset na nové pracovní pozici postavit. Pomůže vám to ujasnit si, zda máte o práci skutečně zájem.

Chystáte se na pohovor, pak se vám budou tyto informace hodit.
facebook

3. Podle čeho se bude měřit můj úspěch?

To nemusí být vždy z inzerátu tak zřejmé a je dobré si to hned na začátek zjistit. Budete tak okamžitě vědět, na co se zaměřit a co naopak pro šéfa není tak důležité.

4. Zeptejte se, jak dlouho na pozici vydržel váš předchůdce

Nemusí být sice úplně příjemné pokládat tuto otázku a ani odpověď nemusí být vždy klíčem k nějakým pravdivým informacím. Pokud se ovšem na pozici střídá člověk za člověkem, značí to rozhodně problémy.

(kri)

Diskuze

reklama