5 osvědčených tipů, jak správně pečovat o vlasy v zimě

25. Ledna 2018
Krásné vlasy i v zimě
Zdroj Pixabay
Mráz, sníh, vlhký vzduch nebo naopak přetopené místnosti. Vlasy v zimě trpí více než kdy jindy, proto je důležité věnovat jim v tomto období náležitou péči. Stačí se držet několika jednoduchých kroků, aby naše hříva zůstala zdravá a lesklá.

V zimě máte s vlasy dvě možnosti – umýt, vysušit, přestat je řešit, nasadit si čepici nebo kapuci, vyrazit ven a smířit se s tím, že máte na hlavě ulízlou nebo elektrizující placku. Anebo se s nepřízní počasí poprat a dopřát vlasům trochu více péče, než na kterou jsou zbytek roku zvyklé.

Pokud jste se rozhodla pro druhou variantu, máme pár tipů, jak na to, aby péče nestála majlant a nestrávila jste v koupelně mládí.

  • Vezmeme to od začátku – zaměřte na šampon a kondicionér. Co se šamponu týče, používejte takový, který vlasy příliš nevysušuje, v zimě totiž potřebují vláhu. To platí především o přípravcích na mastné vlasy, které mají tendenci vysušovat. Jestli nepoužíváte kondicionér, zkuste to s ním alespoň na konečky vlasů. Kondicionéry omezují vysoušení vlasů, zároveň o ně pečují.
  • V zimě vlasy potřebují regenerovat a k tomu perfektně poslouží bylinkové kúry. Ideální je v tomto případě odvar z heřmánku, kterým si po umytí vlasy opláchněte, ale už jej nesmývejte. Vaše kštice bude zdravější a lesklejší. Brunetky místo heřmánku použijí kopřivy. Obojí se dá koupit v lékárně nebo v obchodech se zdravou výživou.
  • Zastřihujte! Že v zimě stejně nosíte čepici a vlasy pak stáhnete do copu nebo culíku, takže profesionála nepotřebují? Nesmysl! Ani v tomto období na kadeřníka nerezignujte a alespoň po osmi týdnech si vlasy nechte zastřihnout. Ožijí a nebudou se třepit.
  • Nepoužívejte laky na vlasy. Ty samotné už vlasy vysušují a neprostupuje skrz ně vláha, kterou vlas potřebuje. Jestli potřebujete dotvořit finální styling nějakým přípravkem, použijte například speciální pudr.
  • Odložte pomocníky! Fén, kulma, žehlička...Všechny tyto přístroje vlasy ničí a vysušují, zkuste to alespoň v zimě bez nich. Vlasy si myjte večer, a než půjdete spát, nechte je volně uschnout. Jestli to ale bez nich nezvládnete, používejte alespoň přípravky, které vlasy chrání před teplem.

(ane)

 

Témata: vlasy , účes , stříhání , image , styl , péče , zima

Diskuze

reklama