5 věcí, které posunou vztah správným směrem

27. Listopadu 2018
Neztrácejme ten skvělý pocit zamilovanosti.
Zdroj instagram
Jste ve vztahu už nějaký ten pátek a cítíte, že ochladá? Jde o naprosto přirozený vývoj, se kterým se setká každý z nás. Jaké věci bychom si ovšem měli rozhodně ochránit? Je jich hned 5.

Už jste určitě slyšeli větu, že o vztah se musíme starat, aby nám vydržel. Skutečně nejde o nic automatického, co by existovalo jen tak, bez nějaké péče. Kvůli hektickému životnímu stylu na to ovšem zapomínáme a jednoduše si nenacházíme čas jeden pro druhého. Co je tedy potřeba zlepšit a na jaké věci bychom ve vztahu neměli zapomínat?

Bez lásky opravdu nejde žít.
instagram

1. Tradice dle našich pravidel

Tradice mají velkou moc udržet vztah pevný. Vytvořme si vlastní Vánoce, Velikonoce, narozeniny a nejrůznější oslavy – jen podle svých vlastních pravidel. Zajistíme si tím, že se na tyto okamžiky budeme vždy těšit a společně si je užívat.

2. Nepodceňujte sílu sexu

Sex je velmi příjemnou součástí vztahu, na které ovšem časem nejvíce vidíme, jak vztah chladne a stává se běžným. Nebojte se s partnerem o svých touhách a potřebách mluvit. Polevme na kvantitě a soustřeďme se na kvalitu sexu, ten by měl vždy uspokojit oba partnery, ne pouze jednoho.

Láska je mocná čarodějka.
instagram

3. Neztrácejme zájem

Poznávat se s partnerem budete až do konce vztahu, a tak neztrácejte zájem o jeho osobu. Ptejme se ho na jeho pocity, názory, touhy. Projevme mu naši náklonnost, zájem i oddanost; uvidíte, že vám to velmi rád oplatí.

4. Pokusme se vidět stále stejnýma očima

Tento bod je velmi složitý a je potřeba si pro jeho splnění věci náležitě srovnat v hlavě. Nechcete-li dojít do dne, kdy partnera uvidíte naprosto jinak než na začátku a vše pozitivní vystřídá pouze to negativní, musíte pracovat a přemýšlet. Stále si připomínejte, proč a za jaké věci jste se do partnera zamilovali, a snažme se v sobě zachovávat neuhasínající plamen vášně a lásky. 

5. Společná místa, aktivity, přátelé

Čím déle jsme spolu, tím více nás toho pojí, a to je dobře. Vracejme se na naše stará oblíbená místa, scházejme se se společnými přáteli a nezapomínejme, že jsme nejen partneři, ale i parťáci, a tak pojďme společně na tenis či do sauny.

(kri)

Témata: vztah , sex , láska , vývoj , muž , žena , partneři

Diskuze

reklama